Anime önerisi: Tate no yuusha no nariagari

Japonca adı tate no yuusha no nariagari olan ve ingilizcede The Rising of the Shield Hero olarak adlandırılan harika ötesi bir anime serisi. Şuana kadar 19 ayrı serisi yayınlanan çizgiroman fantastik ve aksiyon türünde. Bir çok anime dizi izledim fakat burada eski olanlardan ziyade sizlere yeni izlediklerim arasında en çok beğendiklerimi tavsiye edeciğim. Gerçekten başarılı olan bazı animeler kesinlikle izlenmeli ve kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Tate no yuusha no nariagari diğer animelerden oldukça farklı. RPG veya MMORPG oyunlarını seviyorsanız bu diziyi sevmeniz için bir neden daha.

Dizide paralel bir evrene geçerek burada bir oyun içerisindeymiş gibi özelliklere sahip shield yani kalkan kullanan bir karakterin hikayesini izliyoruz. MMO oyunlarında bile her zaman en zor sınıf olan support sınıflarının ne derece zorluk çektiğini aslında bu dizide bizzat görebiliyoruz.

Animenin yazarı acaba MMO oyunlarında destek sınıfı oynadığı için mi çekilen çileleri bu kadar iyi anlatmış 🙂

Biliyorsunuz ki bir partyde birisi öldüğünde her zaman sorumlu healer veya yanlış taktik yapıldığında ise her zaman suçlu tank oluyor. Dps sınıfları ise çoğu zaman farklı işlerle ilgileniyorlar ki bu dizide bu durumu inanılmaz güzel anlatmışlar.

Ayrıca anlatılan bir güzel şey de, bir iyilik yaptığınızı düşündüğünüzde bunun gerçekten ya da kim için iyilik olduğunun temellerini sorguluyor. Bu konuya star wars oyunlarındada bir kaç kere değinilmiştiki bence tartışılması gereken çok derin bir konu.

Tate no yuusha no nariagari’de bir çok farklı sınıf/class ve farklı ırklar mevcut. Her bölümde bol bol savaş ve büyü görebileceğiniz gibi sürükleyici hikayesi ile eminim ilk sezonu tek sezonda bitirmenizi sağlayacaktır.

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Henry Cavill Dönüyor The Witcher Sezon 2

Henry Cavill Superman’den sonra The Witcher ile de bizi etkilemeyi başardı. Oyunu oynayanlar tarafından diziye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN