Dizi Yorumu: Russian Doll

 

Russian Doll nam-ı diğer Matruşka komedi olarak sınıflandırılmış yeni Netflix dizisi. Bu yapıma komedi demek için karanlık bir komedi anlayışı olmalı insanın o yüzden bence sınıflandırmaya aldanmayın elbette ki oldukça komik öğeler ve göndermeler mevcut. Bu arada yazıyı bitirdikten sonra tekrar baktım türe drama ve gizem de eklenmiş çağrımı duymuşlar.

Müziklerin çok iyi kullanıldığı, ayrıntılara önem veren ters köşe olmasa da zekice yazılmış, esasen derin bir mevzu olan varoluşsal krize farklı açıdan yaklaşmış bir senaryosu var. Sürükleyiciliği o kadar yüksek üstüne ne eksik ne fazla süresiyle bir oturuşta bitirilesi hatta bitirilmesi elzem.

Ne var ki karakterler hakkında daha fazla hikaye geçmişi de içine katarak anlatılabilirdi. Esas kızımızın hikayesine bir göz kırpış var ama kafada sorular bırakacak bazı boşluklar da var. Yine de dizinin yapım ve yaratıcı kadrosunda da bulunan başrol Natasha Lyonne karakter üzerine dikilmiş gibi zaten bazı açılardan kendi hayatıyla da örtüşme söz konusu.

Özetle bence izlenilmesi gereken dizilerden, daha uzun olsa, hikayede daha derine gidilse daha tatmin edici olurdu izleyici açısında ama böyle de hem biraz farklı hem çok tanıdık sürükleyici bir halde.

Fragmanı:

 

odplay Puan

Puan - 9

9

User Rating: 3.7 ( 1 votes)

Kimdir Vena

Check Also

Henry Cavill Dönüyor The Witcher Sezon 2

Henry Cavill Superman’den sonra The Witcher ile de bizi etkilemeyi başardı. Oyunu oynayanlar tarafından diziye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN