Dizi Yorumu: The Order

Büyücüler, golemler ve kurt adamlar ile ilk sezonu dolduran fantastik dizimiz The Order. Farklı dizi ve filmlerde kurt adamların olduğu yerde vampirlerinde olduğunu hatta bu iki ırkın kendi aralarında sürekli savaş içinde olduğunu görüyoruz fakat bu dizide henüz vampirler yok. Belki sonraki sezonlarda hikayeye ekleyebilirler kimbilir.

The Order ana hikaye olarak başarılı bir yol izlemiş her ne kadar klasik limitsiz güç hikayesi olsada dizinin ilk sezonunu oldukça güzel doldurmuş. Her izlediğiniz bölümde bir sonraki bölümü merak ettiren akışkan bir içeriğe sahip olduğundan izleyicileri hiç sıkmıyor. Diziyi izlemeden önce belirtmek isterim ki bazı sahnelerde kopmuş insan uzuvları, iç organları ve ufak hayvanların ölümü var. Diziyi pek hayvan sever olarak malesef değerlendiremeyeceğim. Bu durumlardan iğrenen veya rahatsız olan varsa izlememesini tavsiye ederim.

Dizide bazı ufak saçma şeyler var tabi, neyin nasıl olduğu ya da kimin nasıl öldüğü gibi şeyler bazen açıklanmıyor. Mesela her büyünün bir bedeli var deniyor fakat bazen büyüler öylesine yapılıp geçiştiriliyor. Tabi bu tip ufak şeylere pek takılmamak lazım. Güzel bir gençlik dizisi, ayrı dünyaların insanıyız temalı bir aşk hikayesi, kurt adamlar ve büyücülerin olduğu fantastik bir dünya var elimizde. Dizi gençlik ve üniversite üzerine kurulu olduğundan bol bol mesajlaşmalar ve derslerle ilgili bölümler oluyor ki bazen eğlencelide oluyor. Konu, ve iç hikayeler klasik olsada zaten netflix dizilerinden fazlasını bekleyemeyiz. Sonuçta her dizi Russian doll olamaz. Çekim mekanları olarak biraz kısıtlama vardı sanki. Hem aynı mekanlar bir süre sonra sıkıyor. Aslında dizi 8. bölüme kadar soluksuz izletiyor kendisini fakat dediğim gibi hep aynı mekanların olması ve aynı karakterler etrafında dönmesi biraz sıkıntı veriyor ve sadece hikayenin bitmesini/sonunu merak etmeye başlıyorsunuz.

Dizi genel olarak güzel. Eğlenceli, fantastik bir dizi izlemek istiyorsanız çok başarılı fakat konuda biraz derinlik olsun diyorsanız pek tavsiye etmiyorum.

odplay Puan

Puan - 6.5

6.5

User Rating: Be the first one !

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Henry Cavill Dönüyor The Witcher Sezon 2

Henry Cavill Superman’den sonra The Witcher ile de bizi etkilemeyi başardı. Oyunu oynayanlar tarafından diziye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN