Dizi Yorumu: Van Helsing sezon 3

Van Helsing sezon 3 ile Netflix ekranlarında geri dönüyor. İlk iki sezonun yorumunu site üzerinden malesef yapamadık. Hem eski hemde o zamanlar sitemizde bu tarz bir kategori yoktu. Aslında ilk iki sezon yorum yapmaya değermiydi biraz şüpheli. İlk sezon konu biraz yavaş ilerlemiş olsada fena değildi. İkinci sezon tam bir fiyaskoydu. Tabi yeni şeyler bizleri şaşırtan çok ama çok şey oldu ama konu açısından çok soru işareti bıraktı. Olan olayların çoğuna anlam veremediğimiz gibi sonuda pek iyi bitmedi. Sezon 2 nin ardından Van helsing ekibi çok çalışmışa benziyor ki sezon 3 gerçekten çok iyi olmuş. Konu olarak sadece kendilerini geliştirmemiş, diziye bir çok yenilikte katmışlar.

İkiz kız kardeşlerin maceralarına kaldığı yerden devam eden 3. sezon yine bol bol aksiyon içermesinin yanında eski zamanlara dönüş yapıyor ve Van helsing tarihinden sahnelerde görüyoruz. Bir çok farklı türde ve özellikde vampirin yanı sıra vampir dışı varlıklarlada tanışıyoruz. Dizideki yavaşlatılmış aksiyon ve vuruş sahnelerinden bahetmişmiydim, gerçekten harikalar.

Dizinin diğer güzel yanlarından biriside korku klişelerini komik bir dilde eleştirmesi. Fakat her ne kadar yanlız dolaşmları eleştirselerde vampirlerin hakim olduğu bir dünyada sürekli açık alanlarda kamp yapmaları, rahat rahat dolaşmaları dizinin malesef biraz gerçekçiliğini bozmuş. Ayrıca Sam karakterini gerçekten biraz abartmışlar, Yani bütün vampirlere tek atan van helsing kardeşlerin Sam’in karşısında zorlanmaları çok saçma. Scarlet karakterinide söndürdüler aslında. Diziye ilk katıldığında çok renkli ve güçlüydü fakat bölümler ilerledikçe zayıfladı ve ne yaptığı bilinmez bir hale geldi.

Dizinin içeriğinden bahsetmişken havasından söz etmeden olmaz. Müzikler oldukça iyidi fakat dizinin atmosferi biraz daha karanlık olsa daha güzel olurdu. Sonuçta bir vampir dizisi fakat tek gördüğümüz aydınlıkta ormanda gezen vampirler. Onada bir kılıf uydurmuşlar ama olmasa daha güzel olurdu. Aksiyon sahnelerinde bol bol kan kullansalarda güzel fazla iğrenç gelmiyor hatta kıvamında geliyor.

Dizi genel olarak iyi ve kendisini izletiyordu. Sonunu iyi bağlayamadılar ve bir kaç nedensiz sahne yok değil fakat bütüne baktığınızda gayet iyi. Peki van helsing izlenir mi? Bu tarz dizileri seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

odplay Puan

Puan - 4.5

4.5

User Rating: 3.4 ( 1 votes)

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Henry Cavill Dönüyor The Witcher Sezon 2

Henry Cavill Superman’den sonra The Witcher ile de bizi etkilemeyi başardı. Oyunu oynayanlar tarafından diziye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN