Game of Thrones 8. sezon final bölümü

 

Yazıya okumadan önce yüksek derece spoiler içerdiğini bilmelisini

Uzun süren yolculuğumuzun sonuna geldik. Elbet bir gün biteceğini biliyorduk ama böyle biteceğini sanırım kimse düşünmedi. Game of thrones ilk sezonlar bittiğinde defalarca izlenebileceğini düşündürürken sezon 6 dan sonra tekrar izleneceğine dair şüpheler oluşturmaya başlamıştı. Dizinin kitaptan uyarlandığını sanırım herkes biliyordur. Kitabın işleyişi 6. sezonda bitti. Aslında kitap bile bitmediği, yarım kaldığı için dizinin sonraki yani 7. ve 8. sezonu tamamen başka yazarların ellerine kaldı. Bu durumda bir takım sıkıntılar doğurdu.

Game of thrones dizi tarihine aslında bir çok yenilik kattı. Bir dizi olarak yeni nesil dizilere öncülük yaptı diyebiliriz. Oyuncuların hepsi çok kaliteli olmasa hatta bazılarının oyunculuğu vasat olsa bile dizinin geneline baktığınızda pek fark edilmediler. Müzikler, dekorasyonlar, kıyafetler, makyajlar, mekanlar hatta yemekler bile harikaydı. Her bölümüne çok önem verilmiş, küçük detaylar bile atlanmadan işlenmişti.

Game of thrones çok güzel bir ilk sezonla başladı. Herkesi şaşkınlığa uğratan bir Eddard ‘Ned’ Stark ölümü ki ünkü oyuncunun ( Sean bean ) bu kadar çabuk diziden çıkacağını eminim kimse beklemiyordu. Fakat bununla sınırlı kalmayan dizi bu ölümlere daha bir çok süpriz ekleyerek izleyici şaşkınlıkta bırakmayı sürdürdü. Ölümler sezon sezon artarken sonunda sanırım kimse kalmadı. Dizide gerçek anlamda entrika yapacak insan kalmadığı gibi savaşacak insanda kalmadı. Sadece insanda değil krallıkta kalmadı. Krallıklar o kadar hızlı ve saçma şekilde devirdi ki krallık değil sanki bir kasaba muhtarlığını bitirdiler.

Son sezonda bir çok olay oldu ki bunların sanırım en sıkıntılısı 8 sezondur süren Night King davası sadece 1 bölümde bitirmeleri. Yani koskoca Night King ile savaş sadece bir bölüm değil savaşlardan yeni çıkmış bir Stark birliği ve Daenerys’in topladığı bir orduyla yenildi. Ne diğer krallıklardan ordular geldi ne de ölülerin gelmesi ekranlara korku saçtı.

Night King’in ölümünün ardından Westeros üzerindeki tehdit bitti ve dizide ki mantıksızlıklar daha da büyüdü. Bütün hepsini tek tek söyleyip ciddi anlamda sinirlenmek istemiyorum ama 8 sezon “ONUR”dan bahseden Stark hanedanlığı ve bu hanedanlığın yetiştirdiği biri olan Jon Snow kalleş bir şekilde ağzından hiç düşürmediği kraliçeyi sinsice bıçaklaması sanırım bardağı taşıran son damlaydı.

Game of thrones’un son sezonu olan 8. sezon kesinlikle berbattı fakat son bölüm olan 6. bölüm sadece küfürleri hakeden vasat ötesi bir senaryo ile yapılmış izleyiciye bir hakaretti. Bana göre dizi 6. sezonda bitti. Kalbimiz seninle Daenerys. Ruhu şad olsun

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Henry Cavill Dönüyor The Witcher Sezon 2

Henry Cavill Superman’den sonra The Witcher ile de bizi etkilemeyi başardı. Oyunu oynayanlar tarafından diziye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN