Bioshock 2 Hikayesi

Bioshock 2 hikayesi yine Rapture şehrinde geçiyor. Bioshock hikayesiden hatırlarsınız ki Rapture şehri Andrew Ryan tarafında bilim insanlarının ve sanatçıların, insan ayrımı olmadan özgürce fikirlerini gerçeğe dönüştürmeleri için kurulmuştu.

Henüz test aşamasında olan ilk big daddy Delta, Eleanor adında little sister ile Rapture şehrinde devriye gezintisi yaparlar. Eleanor, Delta’dan annesi Sofia Lamb tarafından uzaklaştırılır. Sofia Lamb daha sonra Mind Control plasmid’i kullanarak Delta’nın kendisini başından vurmasını sağlar.

10 yıl sonra Delta bilmediği bir yerde uyanır. Rapture tamamen değişmiştir. Çok uzun zaman geçtiğini anlamıştır. Hatırladığı son şey kendisini öldürdüğüydü. Fakat şimdi hayattaydı. Bu nasıl mümkün olabilir di? Etrafta biraz dolaştıktan sonra Eleanor’un hayali bizi oldukça rahatsız eder. Bizi yanına çağırır. Bu sırada birisi bizimle bağlantıya geçer. Tanımadığımız birisidir fakat o bizi oldukça iyi tanıyor. Belkide bizi canlandıran o dur. O kişi Birigid Tenenbaum’dur. Bioshock hikayesininz ardından yıllar sonra Rapture şehrine geri dönmüştür.

Delta Tenenbaum’u bulmaya çalışırken bir çok aksiyonun içine atılıyor. Yeni düşmanlar, yeni yetenekler kazanıyor. Ara sıra gördüğümüz Eleanor’un silüeti bizden yardım istiyor. Little sister ve Big Daddy arasında çok güçlü bir bağ olduğunda onu bulmamız gerektiğini hissediyoruz. Ona yardım etmeliyiz ve belkide ona yardım etmemiz için bizi o uyandırmıştır.

Eleanor Lamb. Sofia Lamb’ın kızı. İşte Sofia bizi bu yüzden kendimize öldürtüp aradan çıkarmak istiyordu. Çünkü kızıyla olan bağımız çok güçlüydü. Bu bağı koparmalıydı. Fakat neden bu bağı koparması lazım? Eleanor’u özel yapan bir şey mi vardı?

Rapture’ın gizemli sokaklarında dolaşırken Sofia bizimle bağlantı kuruyor ve bizi tanıdığını söylüyor. Kim olduğumuzu bildiğini ve Eleanor’a bizi yaklaştırmayacağını hatta bizi öldüreceğini. Bu durumda bizim derhal Tenenbaum’u bulmamız gerekiyor. Onun bize yardımı olabilir.

Tenenbaum’u bulduğumuzda çok ilginç bir gerçeği öğreniyorum. Sofia Little Sister’ları bir amaç için topluyor. Bu amacın ne olduğunu bilmiyor fakat bizden onu durdurmamızı istiyor tabi ki tek başımıza değil. Yardımı dokunabileceği biriyle bizi tanıştırıyor. Bu kişi Augustus Sinclair’dır.

Hikayenin bundan sonrası tamamen oyunun ilerleyişi ile ilgilidir. Oyunda ilerleyerek hikayenin devamını keşfedebilirsiniz.

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Gecenin Sessizliği

Gece olmasına çok az kalmıştı. Vedat dışarıdaydı. Evine gerçekten çok uzakta kalmıştı. Sığınacak yer bulması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN