Gecenin Sessizliği

Gece olmasına çok az kalmıştı. Vedat dışarıdaydı. Evine gerçekten çok uzakta kalmıştı. Sığınacak yer bulması gerekiyordu. Gecenin yaklaşması onu gerçekten korkutuyor ve endişelendiriyordu. Hava ürkütücü bir şekilde kararıyor caddeyi iyice sessizliğe boğuyordu. Çok geniş ve gündüzleri yoğun trafik olan caddede tek bir araba hareket etmiyor, Vedat dışında tek bir canlı bulunmuyordu. Vedat’ın adımları yavaştan hızlanıyordu…

Vedat’ın adımları hızlanırken düşünceleri, endişesi onu yakaladı “Hikayeler doğruydu, doğru olmasa her haber bülteninde yayınlanmaz ve gece yaklaşırken sokaklar, caddeler ıssız ve tekinsiz olmazdı. Uzun süreceğini bile bile neden o işi almıştı ki. Daha hızlı gitmeliydi hatta koşmalıydı evet evet kesinlikle koşmalıydı.”Bu düşünce ona sanki adrenalin gibi gelmişti ve koşmaya başladı. Koştukça ayakkabısının kaldırıma her kavuşmasında çıkan sesler boş sokaklarda yankılanıyordu. Elinde ki alet çantasını kenara fırlattı. Korku onu giderek içine alıyordu. Birbirine benzer evlerin yanından gitgide daha hızlı geçiyordu.

– “Daha hızlı koşmalıyım.” dedi kısık bir sesle.

-“Daha hızlı koşmalıyım.” Giderek sesi artıyordu. Sanki korkuyu sesiyle yenmek istiyor git gide daha yüksek söylüyordu.

– “Daha hızlı koşmalıyım.”

-“Daha hızlı koşmalıyım.”

Fakat ne kadar istesede yorgunluk sonunda üstüne çığ gibi gelmişti. Bir anda nefes nefese durdu daha fazla adım atamazdı. Bacakları titriyor,  derin derin nefes alıp veriyordu. Yüzü kızarmış, genzi yanıyor, dudaklarına gelen tükürükler etrafa saçılıyordu. Hayır bir adım daha atamazdı ve kaldırıma yığıldı. Koşarken çıkardığı sesler artık yerini nefes almaya bırakmıştı. Sanki bütün caddede yankılanıyordu ve o anda farketti. Gece olmuştu hava kararmıştı. Sanki bir anda olmuştu ya da koşarken farketmemişti ama artık bunun önemi varmıydı?

Kendisini biraz topladı, oturmak iyi gelmişti sanki koşmaya devam edebilirdi. Ayağa kalkmaya çalıştı fakat yapamadı. Bütün gücü emilmişti, yok olmuştu ve yine olduğu yere yığıldı. Bir şeyler yapmalıydı.

-Yardım. Biri bana yardım etsin. BIRI BANA YARDIM ETSİ………….

Kulağında bir çınlama. Bu da neyin nesi. Çınlama git gide büyüyor. Beyni, sanki beyni patlayacak gibi. Dayanamıyor, bağırmaya çalışıyor fakat sesi çıkmıyor, ya da çıkıyormu. Bu çınlama……

Bir bağırış ve ardından sessizlik, karanlık.

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Bioshock 2 Hikayesi

Bioshock 2 hikayesi yine Rapture şehrinde geçiyor. Bioshock hikayesiden hatırlarsınız ki Rapture şehri Andrew Ryan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN