World of warcraft Classic Content Planı

World of warcraft Classic sonunda çıkışını yaptı. Herkesin heyecanla beklediği oyun ilk günlerden inanılmaz bir oyuncu kitlesine ulaştı. Sadece oyuna aylık ödeme ile giriş yapılıyor. Herhangi bir oyun paketi satın almıyorsunuz. Stream kanalı olan Twitch kanalında birinciliği bırakmayarak en çok izlenen oyun oldu. Şuan herkes durmaksızın level kasıyor, dungeon farmlıyor, meslek kasıyor. Henüz bir pvp contenti yok. Sadece world pvp yapabiliyor ve herhangi bir şey kazanamıyoruz fakat planlar içinde yani gelecek güncellemelerde bizleri harika şeyler bekliyor hazır olun.

Phase 1

PvE: Molten Core

The Molten Core, Level 60 için hazırlanmış raiddir. Blackrock Mountain de yer alır ve Ragnaros the Firelord burada bulunur. 40 kişilik bir raiddir. Thunderfury ve Sulfuras legendary silahlarının bazı parçaları buradan düşer.

PvE: Onyxia

Dustwallow Marsh da bulunan level 60 raididir. Onyxia burada yaşar. Kendileri Deathwing ‘in kızı olur.

PVE: Maraudon

Maraudon, Valley of Spears‘da bulunan beş kişilik bir dungeondır. Yeri tam olarak Desolace‘deki Shadowprey Village‘in batısındadır. World of warcraft’ın ilk dungeon’ıdır. Retail versiyonda level kasarken bir çok kereler farmladığımız mekanlar arasındadır.

PvP

Şuan Classic versiyonda pvp yapabilirsiniz. Fakat sadece world pvp olarak sınırlanmış durumda. Öldürdüğünüz rakiplerinizden herhangi bir rank veya ödül almıyorsunuz. Fakat world pvp hiç bir kazancı olmasada eğlenceli olduğu kaçınılmaz bir gerçek.

Phase 2

PvE: Dire Maul

Dire Maul üç kanadı olan bir dungeondır. Feralas’da bulunur. Eskiden Eldre’Thalas, Highbornların şehri olarak bilinirdi. Şimdilerde ise sadece bir harabe.

PvE: Azuregos

Azshara bölgesinde bulunan bir world boss. Spawn time’ı oldukça uzun olduğu için kamplamalara açık bir yer. İlk saldıran ve kesen raid grubu lootu alır.

PvE: Kazzak

Third War’un ardından yok edilen Burning Legion‘dan kalan düşmanlar bu topraklara Lord Kazzak tarafından geri çekilmiştir. Bura portal tekrar açılana kadar beklemektedirler. World boss’dur. Blasted Lands‘da bulunur.

PvP: Rank Rewards & Honor System

İkinci aşamada yani Phase 2’de artık pvpde ödül alabileceğiz. Rankimize göre epic gearlar alabileceğiz fakat bunun için çok uğraşmalı ve oldukça istikrarlı olmamız gerekiyor. Rank atlamak ve bu ödülleri almak hiç kolay değil. Eminim Pvp seven oyuncular için bu durum oldukça eğlenceli bir macera olacaktır.

Phase 3

PvP: Warsong Gulch & Alterac Valley

Pvp severlerin beklediği content geliyor. Phase 2 de world pvp ödüllerini topluyoruz ve rank atlıyoruz. Phase 3 de ise Alterac ve Warsong vendorları geliyor ve artık pvp gearlerını dizmeye başlıyoruz. İlk ethapta bütün gearlar açık olmayacak fakat hepsi zamanla eklenecektir.

PvE: Darkmoon Faire & Darkmoon Faire Decks

Darkmoon Faire event’ı başlıyor. Bu kutlamaları zaten yıllardır oynuyoruz/katılıyoruz. Anlatmaya gerek olacağını sanmıyorum. Classic Warcraft evrenine katılan ilk event. Level kasmaya, gear droplamaya biraz nefes aldıran eğlenceli, farklı bir konsept

PvE: Blackwing Lair

Blackwing Lair, Level 60 için tasarlanmış bir 40 kişilik raiddir. Blackrock Spire dungeonın içinde bulunur. Bossun adı Nefarian dır.

Phase 4

PvP: Arathi Basin

Arathi Basin,  Arathi Highlands’da bulunan ve ilk battlegroundur. Haritanın bu kesmi kaynaklar açısından oldukça zengin olduğundan Horde ve Alliance burada kaynaklar için savaş verir. Güzel bir BG dir.

PvE: Zul’Gurub

Zul’Gurub, northeastern Stranglethorn Vale’de bulunan 20 kişilik bir raiddir. Zul’Farrak gibi dış ortamda bulunur ve binek kullanabilirsiniz. Dış ortamda bulunan nadir zonelardandır. Gurubashi trollleri olarak bilinen Jungle trollerinin evidir.

Phase 5

PvE: Ahn’Qiraj War Effort & AQ Raids

Ruins of Ahn’Qiraj 20 kişilik ve Temple of Ahn’Qiraj 40 kişilik olmak üzere oyuna iki raid daha ekleniyor. Bu raidler herkesin girebilmesi için hemen açılmıyor. Bir takım ya da bir dizi şeyler yapılması gerekiyor. Bir çok supplies temin edilmesi ve epic quest line bitirilmesi gerekiyor ki bu iş serverınızda bulunan baba Clanlara kalıyor.

PvE: “Tier 0.5”

8 parçadan oluşan Dungeon Set 2 oyuna ekleniyor. Dungeon Set 1‘i upgrade ederek oluşturabilirsiniz. Raid yapmayanlar için oluşturulmuş bir set. Bu seti almak için çok zor bir quetline bitirmeniz gerekiyor.

Phase 6

PvE: Naxxramas

Naxxramas, Eastern Plaguelands da bulunan 40 kişilik raiddir. Korkunç Kel’Thuzad burada bulunur. Oyunun son 40 kişilik raidi ve son eklentisidir. Buradan sonra BL gelir mi bilemeyiz.

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Zandalari Troll ve Kul Tiras Human Açmak İçin Gerekenler World of Warcraft

World of Warcraft’ın yeni ırkları Zandalari Troll ve Kul Tiras Human karakteri açabilmek için gerekenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN