A Story About My Uncle İnceleme

Gone North Games tarafından geliştirilen oyun bir adventure yani macera oyunu. Kaybolan amca/dayısını bulmaya çalışan bir çocuğu oynuyoruz. Oyun fps yani birincil şahıs görünümden oynanıyor. Görsel olarak sadece manzara görüntüleri olsada güzel iç açan görüntülerle çok fazla karşılaşmıyoruz.

Oyunda taşlardan tepelerden sıçrayarak, atlayarak hatta neredeyse uçarak seyahat ediyoruz. Temel oynanış şekli harekete dayanıyor. Çok fazla zorlanacağınızı zannetmiyorum ki oyunun fizik kurallarına alıştığınızda ölmeniz bile neredeyse zor bir hale geliyor. Oyun aslında hikaye bölümüne daha çok odaklanmış. İlerledikçe amcamıza ne olduğunu ya da nerelerde neler yaptığını öğreniyoruz

Giymiş olduğumuz suit yani amcamız/dayımız tarafından bize bırakılan suit sadece sıçrama için tasarladığı ve ağır metalden oluştuğu için suya düştüğümüzde kurtulamıyoruz. O yüzden suya düştüğünüz yerlerde otomatik son kayıt noktasından başlıyor. Kayıt noktaları bir sembolle belirtiliyor. Yerlerde, kayalarda her yerde semboller ve yazılar var fakat bizim bildiğimiz bir dilde değil. Bir süre oynayınca bir kaçına aşina oluyor ve ne anlama geldiğini çözebiliyorsunuz. Zaten bir kısmı ne yapmanız gerektiğini söylüyor.

A Story About My Uncle oldukça basit ve kısa hikayesi olan bir oyun. Eğlenceli mi? Evet oldukça eğleniyorsunuz fakat steam üzerinden alacaksanız indirim beklemenizi tavsiye ederim. Oyunu ben steam üzerinden ücretsiz edinmiştim. Sitemizin pano bölümünü takip ederseniz bu gibi ücretsiz fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. İyi oyunlar dilerim

Steam adresi: A story about my uncle

Youtube oynanış videosu: Youtube

May The Force Be With You

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN