AirMech Rehber ve Oynanış

AirMech Rehber konumuza başlamadan önce şunu söylemeliyim ki oyun gerçekten kendisine bağlıyor. Bir, iki el oynayıp çıkmayı planlasanızda başladığınızda zamanın nasıl geçtiğini hiç farketmiyorsunuz.

Oyunumuz 9 Kasım 2012 tarihinde Steam oyun listelerinde yerini aldı. Carbon Games tarafından geliştirilen oyunun türü RTS dir. Tamamen ücretsiz olan oyunda, oyuncu hiç para harcamadan bir çok özelliğe ulaşabildiği gibi bir kere oyunun marketinden “ucuz da” olsa bir şey aldığında Silver üyeliğe yükseliyor. Silver üye olan oyuncular oyunun marketini kullanarak diamond karşılığı eşya satabilirler. Bu arada bilgilendirmek isterim ki oyunda iki market var. Bunlar Shop ve Market’dir. Shop, oyunun kendi mağazası buradan aldığınız şeyler tamamen oyun firması tarafından fiyatlandırılıyor. Marketde ise oyuncular tarafından satılan ürün mevcut ve fiyatlarını satışı açan oyuncular belirliyor. Market üzerinden ürün satabilmeniz için Silver üyeliğinizin olması gerekiyor.

Oyunu 1v1, 2v2, 3v3 oynayabiliyorsunuz. İsterseniz AI sisteme karşı ( AI, sistem tarafından yönetilen botlar oluyor ) ya da diğer oyunculara karşı oynayabiliyorsunuz. Oyunda Skirmish, co-op ve pvp modları mevcut. Daha yüksek seviyelerde Ranked pvp modu açılıyor ve bu mod ile ligde kendinize bir yer alıyorsunuz.

Oyun rehberlerini artık detaylı olarak yazmayı değil videolarla anlatmaya kararverdiğim için yazımız biraz kısa olacak. Yazıların pek okunmadığını düşünüyorum o yüzden bu kararı verdim. Rehberleri yazı olarak yazmaya devam etmemi isterseniz bu konuda mesaj atabilirsiniz.

Airmech türü RTS olan fakat üniteleri çok da detaylı olarak yönlendiremediğiniz aslında tamamen kullandığınız robotun üzerine kurulu bir strateji oyunu. Tanklar, askerler, uçaklar vs. üreterek rakip üsseri ele geçiriyorsunuz. Ne kadar çok üs ele geçirirseniz o kadar çok ünite üretebiliyorsunuz.

Ünite ürütiminiz sınırlı. Para oldukça hızlı kazanılıyor fakat ünite üretimi sınırlı olduğu için çok dikkatli olmanız gerekiyor. Defans ve saldırı üniteleri farklı olduğu gibi sizin robotunuzun özellikleride oldukça farklı videomuzda bunları detaylı olarak anlatmaya çalışacağım.

AirMech Rehber

 

 

Kaydet

Kaydet

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN