American Truck Simulator İnceleme

American Truck Simulator incelememize başlamadan önce belirtmeliyim ki oyun Euro Truck Simulator 2 oyununun aynısı. Aynı oyun motoru, aynı sesler, aynı görüntüler müziklerini dinlemedim ama eminim oda aynıdır. Eklenen değişiklikler ise; daha fazla trafik var gibi, şoför  avatarı seçenekleri artmış, dorseyi park ederken artık seçenek sunuluyor. İncelemeye başlamadan önce biraz oyun hakkında bilgi verelim.

American Truck Simulator İnceleme 2

American Truck Simulator oyunumuz 2 Şubat 2016 tarihinde steam üzerinden satışa çıkmıştır. Efsane simülatör yapımcı firma SCS Software tarafından euro truck simulator 2 ile aynı motoru kullanarak biz oyunculara sunulmuştur. Oyunun türü açık dünya, simülatördür.

Oyun efsanedir, süperdir atası 18 Wheels of Steel’dir. Kesinlikle, şiddetle direksiyon kullanmanızı öneririm. Klavye ile de zevk alırsınız fakat çok kaliteli olmayan bir direksiyonla bile 10kat fazla zevk alırsınız. Amerikan Truck simulator ve Euro truck simulator farkı neler? Neler eklendi? Neler değişti? Bir bakalım;

Oyuna ilk girdiğinizde malesef tırınız olmuyor o yüzden firmaların araçlarıyla nakile yapıyorsunuz. Bir miktar para kazandığınızda ve bankadan alacağınız krediyi de eklerseniz  (başlangıç da 140 bin dolar  kredi alabiliyorsunuz) düşük seviye tırlardan alabilirsiniz.

Tırınızı aldınız fakat çok sevinmeyin çünkü alacağınız işlerin ücretlerinin hala düşük olduğunu farkedeceksiniz. O yüzden bol bol seviye kasmanız gerekiyor. Seviye atladığınızda size verilen puan ile çeşitli taşıma şekillerinin ücretini arttırabilirsiniz. Mesela zamanında teslimata puan verirseniz, nakliyeleri zamanında teslim ettiğinizde daha çok para ve tecrübe kazanırsınız.

American Truck Simulator İnceleme 4Oyuna yeni eklenen şeylerden biriside Dorse parkı. Dorse yani tırınızın arkasındaki yükü hedefe ulaştırdığınızda oyun size üç seçenek sunuyor. Zor bir yere mi  bırakmak istersin, düz bir yeremi yoksa hiç uğraşmak istemezmisin şeklinde. Zor yerlerde bazen çok zaman harcaya bilirsiniz genelde düz yerler kolay oluyor fakat hiç uğraşmam derseniz direk yükü bırakın gitsin tabi buna göre tecrübe kazanıyorsunuz.

 

 

Oyunda gezen polis devriyeleri siz hız sınırını aştığınızda veya kuraldışı bir hareket yaptığınızda size ceza yazıyor. Oldukça çok ceza yemeniz mümkün hatırlatayım.

Son olarak bir tavsiye vermek istiyorum, yükünüzü götürdüğünüz şehre vardığınızda yeni yük yani yeni bir iş almadan önce şehirdeki tır satıcılarını ve iş bulma kurumlarını açmanızı öneririm. İşinizi büyüteceğiniz zaman ne kadar çok iş bulma kurumu açıksa o kadar iyi şoförler bulabilirsiniz.

ETS 2 oynadıysanız zaten konunun bütününe hakimsiniz. Ufak tefek değişiklikler ve modifiyeler eklenmiş oyuna. Tır alırken bunlarada göz atın derimAmerican Truck Simulator İnceleme 5

 

 

 

 

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN