Blade and Soul karakter tanıtımı

Blade and soul karakterlerini tanıyalım. Oyuna başlamadan önce eminim herkes tarafından class’lar oldukça merak ediliyordur. Sonuçta hangi class/karakterle oyuna başlayacağımız çok önemli. Sevmediğimiz bir karakterle oynamak keyfimizi, eğlencemizi kaçırabilir. Hatta ben sevmediğim bir karakterle başladığımda genelde yeni bir tane açıyorum doğal olarak ilk karakter için harcadığım emek boşa gidiyor.

Oyunu bugün oynamaya başladım. İleriki zamanlarda herzamanki gibi çok detaylı bir rehber hazırlayacağım. Bu rehberin yeni başlayacak olan oyuncu arkadaşlarımıza çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Blade and Soul karakterleri,

 

Blade Master

Saldırı ve savunma yetenekleri oldukça fazla. Karakterin özelliği yüksek saldırı hızı ve düşmanının etrafında dodging/sıyırılma ve parrying/savuşturma yaparak dolaşabilmesi ve kolaylıkla karşılık verebilmesi tıpkı bir samuray gibi.

Saldırıda Blade Master stance’lar ile dövüşüyor. Basic stance ve blindigly-fast draw stance’larının kendilerine özel yetenekleri bulunuyor. Biriyle daha defansif oynarken diğeriyle daha saldırı türünde oynuyorsunuz.

Flock of Blade yeteneği ile kafasının üzerinde kılıçlar çıkarıyor ve işte o an inanılmaz ölümcül oluyor.

Blade Master oldukça kolay ve çok güçlü bir class fakat ustalaşmak oldukça zor. Çok hızlı düşünmek ve hızlı karar vermek gerekiyor.

Destroyer

Düşmanını durdurma konusunda en güçlü karakter Destroyer. Düşmanın dikkatini kendi üzerine çekerek (taunt) kendisini güçlendiriyor. Bir nevi dayak yedikçe daha çok güçleniyor. İkonik yeteneği düşmanını yakalayarak savunmasız duruma getirip yumruklarıyla pataklaması. Mesela tek eliyle düşmanını kavrayıp havaya kaldırırken diğer eliyle ağzına sıkıca çarpıyor. Tek yumrukta düşmanını havaya fırlatarak, havada yakalayım yere vuruyor (Street fighter’dan Zangief gibi)

Yüksek savunma ve saldırı gücü ile çok rahat solo yani yalnız oynanabiliyor. Party içerisinde partyi güçlendirdiği gibi Assassin, Force Master veya Kung-fu Master ile çok iyi anlaşyor.

Summoner

Summoner ve Familiar bir takımın parçası. Familiar, bir kedi oluyor. Ebatları biraz büyük olsada 🙂

Familiar yani kedimiz düşmana hızla giderek bütün dikkati kendi üzerine çeker ve yüksek fiziksel hasar verir. Bu sırada summoner geride durarak Familiar’a destek olur.

Zannetmeyin ki Summoner sadece arkada durarak destek oluyor. Kendisininde çok yüsek hasar veren yetenekleri mevcut. Savaş sırasında summoner ya da familiar takımından birisi ölürse diğeri onu canlandırarak dövüşe dönmesini sağlayabiliyor.

Bu takım aynı zamanda düşmanlarından kendilerine hp/can transferi yapabiliyorlar. İyi bir taktik ve yetenek kullanımıyla gerçekten çok iyi olan bir class.

Force Master

Diğer classlardan oldukça farklı uzak mesafe dövüş karakteri. Yetenekleri sayesinde hareket ederek hasar verebiliyor ve bu da onu hem yüksek hasar verebilen hemde hareketli bir class yapıyor.

Diğer classlara göre oldukça dayanıksız olduğu için savaş pozisyonunuzu çok iyi almanız gerekiyor. Elementleri özgürce kullanan bu class, elementler arası çok rahat geçiş yapabiliyor. Fire ile düşmanına aralıksız hasar verirken Frost ile defansını güçlendiriyor ve rakibinin rahat hareket etmesini engelliyor.

Force Master Grup içerisinde çok güçlü bir karakter. Hiç bir karakter onun kadar alan hasarı veremiyor fakat PvP içinde çok zor bir class çünkü olduça zayıf. Fakat çok usta bir oyuncu tarafından oynanırsa en iyi rakibi bile alt edecek gücede sahip.

Kung-Fu Master

Tekmeler, yumruklar düşmanınızı uzaklara fırlatmalar herşey bu classda mevcut. Eminim isminden dolayı yapabileceklerini tahmin edebiliyorsunuzdur. Kung-Fu Master’ın asıl gücü rakibinin saldırısını keserek karşılık vermesi yani counter atack yapması.

İyi bir Kung-Fu Master defansif ve ofansif yetenekleri arasında çok hızlı gezmesi ve ellerini çok iyi kullanması gerekiyor. Birden çok düşmanla yüzleşirken hedeften hedefe zıplayarak yumruklarıyla yüksek hasar verebiliyor fakat en çok hasarı tek hedefe veriyor. Biraz 1 vs 1 karakteri.

Assassin

Bu karakterin özelliği kurduğu tuzaklar. Düşmanı lure/çağırmadan önce tuzakları yerleştiriyor. Düşman geldiğinde daha ne olduğunu anlamadan yere yıkılıyor.

Düşmanını hızlı saldırıları, kanatması ve zehirleriyle yokediyor aynı zamanda belli bir zaman aralığında can çekebiliyor. Yakın mesafe Dot (damage over time) karakteri.

Düşmanla yerini değiştirmesi, görünmez olması, teleport olabilmesi savaş sırasında oldukça fazla artı kazandırdığı gibi düşmanının kafasını karıştırabiliyor.

Blade Dancer

Kılıç kullanımında usta bir class daha. Yüksek saldırı hızı, yüksek hareket hızı ve yetenek kullanımı ile değişik bir class.

Savaş meydanındaki yüksek hızı ile saldırılardan kaçabilmesi hem fiziksel hem mistik hasar verebilmesiye ön plana çıkıyor. Blade Master ve Force Master karşımı olan bu class elementleri yakın dövüş yeteneğiyle birleştiriyor. Dayanıksız düşük defans özelliğini yüksek hasar, hızlı hareket edebilmesi ve CC yani rakibi sersemletmesiyle kapatıyor.

Warlock

Warlock uzak orta mesafeli hasar veren bir sınıf. Uzak orta kafanızı karıştırdıysa mid-range olarakda düşünebilirsiniz. Karakterin özellikleri bir yaratık summon ediyor, skill’ler ile hasar veriyor. Walock sınıfı lightning ve colc hasarlarıyla ve kombolarıyla oldukça yüksek hasar verebiliyor. Çıkardığı summon büyük oranda fiziksel hasar veriyor. Takım içinde boss ve mob’ların dikkatini dağıtmakla kendisini görevlendirebilir.

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN