Dead by Daylight: Hayatta kalmanın yolları

Dead by Daylight oynuyorsanız zaten oyunun asıl amacının hayatta kalma olduğunu farketmişsinizdir. Jeneratör tamiri için oyun herhangi bir zaman tanımıyor oyunculara. Risk almadan ve katile yakalanmadan bu işi yapmamız gerekiyor. Katili çok iyi takip etmeniz gerekiyor. Onun hareketini sesini duymadan haritanın ortasında koşarak gezmemelisiniz.

Katilden saklanmanın en iyi yolu çimlerin içerisinde eğilerek durmaktır. Bu durumda katile neredeyse görünmez oluyorsunuz çoğu zaman yanınızdan hızla geçip gidebilir çünkü katil FPS modunda oynuyor yani bir yerden geçerken bir objenin arkasında saklananları çok dikkatli bakmadığı sürece göremez. Sizden hızlı koştuğu için gözünden kaçırma durumu da artıyor.

Eğer bir arkadaşınız yakalanır ve kancaya asılırsa yapmanız gereken en iyi şey arkadaşınızın hp barı yarıya inene kadar tamir yapmanız. Çünkü bu süreç çok uzundur ve muhtemelen katil başında beklemektedir. HP si yarıya indiğinde gidip göz atmalısınız ki katil oralarda mı? nöbet tutuyor mu? Eğer orada bekliyorsa yapacağınız iki şey var. Ya risk alıp arkadaşınızı kurtaracaksınız ki bu durumda bir darbe kesin alırsınız ya da kalan zamanı tamire harcıyarak arkadaşınızı kendi kaçışınız için feda edeceksiniz. Tercih sizin.

Peki tamir nasıl oluyor. Oyun başlarken oyunun sesini tam açmanızı öneriyorum ki tamir yaparken ses çok önemli. Çünkü jeneratörü tamir ederken küçük bir refleks sınavı var. Ekranda saat şeklinde bir simge çıkıyor ve belirli alana saatin kolu geldiğinde “space”e basarak durdurmanız gerekiyor. Sese kulak verirseniz bu işlem çıkmadan önce size “clack” şeklinde bir uyarı veriyor. Bu sese çok dikkat ederseniz doğru alanda saatin kolunu durdurmanız çok kolay olur. Diğer oyuncularla jeneratör tamir ederseniz daha hızlı bitirirsiniz.

dead by daylight

Peki katil sizi gördü ne yapmalısınız? Öncelikle çok sakin olun. Depar atarak koşmadan önce etrafınızdaki nesnelere çok dikkat edin. Ağaçlar, çalılar, duvarlar herşeyi kaçışınız için kullanabilirsiniz. Sakın düz koşu yapmayın çünkü katil sizden çok hızlı. Sürekli bir objenin etrafında dönün, atlama yerlerini kullanın, önünü kesmek için tahta blokları devirin ve en önemlisi kendinizi gözden kaybettirmek için çalıları kullanın. Bir köşey döner gibi yaptığınızda bir taşın arkasında ki çalıya saklandığınızda emin olun katil hızla yanınızdan geçip gidebilir.

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN