Farming Simulator 2017 Crops/ekinler

Merhaba oyuncular

Bir süredir farming simülatör 17 oynuyorum oyun eğlenceli güzel fakat birde aldığımız ya da almak istediğimiz şeyleri keşke daha detaylı anlatabilse değil mi?

Oyuna ilk girdiğimde hasat etmek istediğim şeyleri gerçekten merak ediyordum. Şahsen ben yulaf, mısır, buğday tohumlarını gerçekte hiç görmedim, oyundaki birbirine çok benzeyen resimlerdende ne olduklarını anlamıyordum. Doğal olarak ekmek istediğim şeyi sürekli araştırmak zorunda kalıyordum. Bunun üzerine sizler için bir kolaylık yapayım dedim ve araştırmalarımı yani tohumları resimleri ile anlatmak istedim.

Wheat/Buğday

Oyuna yeni başlayan ve ilk aşamaları için oldukça hızlı büyüyen ve iyi kazanç getiren bir ekin. Çalışması kolay, büyümesi hızlı.

 

 

 

 

Barley/Arpa

 

Arpa, buğdaydan biraz daha az kazanç sağlıyor fakat daha hızlı büyüyor. Başlangıç için tavsiye edilen bir diğer ekin de arpa.

 

 

 

 

Corn/Mısır

Mısır oyundaki en ucuz yani satış fiyatı en düşük ekin. Mısır ile daha değişik şeyler yaparak çok fazla para kazanabiliyorsunuz. Mısırı toplamak için oyuna başladığınız ekipmanlar malesef işe yaramıyor. Mısır toplama ekipmanı yani aleti farklı olduğu için mağazadan almanız gerekiyor. Mısırı daha pahalıya satmanız için fermente etmeniz gerekiyor, bunun için Fermentation Bunkers kullanmanız gerekiyor.

 

 

Canola/Kanola

 

Bir çok ekipmanla toplanabiliyor fakat çok değişken bir satış ücreti var ayrıca daha verimli ekin alabilmeniz için Fertilized/gübreleme yapmanız gerekiyor.

 

 

 

Grass/Çimen

 

Çimeni toplaya bilmeniz için mower ve yükleme vagonuna ihtiyacınız var. Çimeni heryerden toplayabilirsiniz. Çimeni toplayabildiğiniz yerden bir kaç kere toplayabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

Bunlar giriş seviye ekinler daha çok uğraş ve zaman gerektiren daha üst seviye hasatlarda var, zaten o seviyeye gelince oyunu öğrenmiş olacağınız için anlatmayı gerek bulmuyorum fakat öğrenmek istediğiniz başka bir ekin varsa yardımcı olurum. Güncel yazı ve videolar için youtube ve facebook kanalımı takip etmeyi unutmayın iyi oyunlar

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN