Fishing Planet inceleme

Fishing Planet LLC firması tarafından, steam üzerinden ücretsiz sunulan bu oyun balık tutmayı seven oyuncuları muhtemelen çok heyecanlandıracak. Biliyorsunuz bir çok simülasyon oyun yapıldı bunlardan belki en iyisi Euro Truck Simulator 2. Hem grafik hem oynanabilirlik açısında listenin başında olduğuna inanıyorum.  Balık tutmak için yapılan bu simülasyonda bana göre kendi hayran kitlesince ETS 2 kadar iyi bir oyun. Grafikleri gerçekten çok güzel hele göl kıyısında balık tutarken etrafınızdan gelen kuş sesleri, hafif rüzgar ve ağaçların sesi sizi gerçekten doğanın ortasında bir gölde balık tutuyorsunuz hissini vermeye yakın.

Balık tutmak diyince aklımıza ( İstanbul’da yaşayanlar daha iyi bilir ) boğazda balık tutan veya Galata köprüsünde ki balıkçılar, balık tutmayı seven insanlar geliyor. Bu oyun biraz daha sakin bir çevrede geçiyor. Şöyle ki online bir oyundasınız fakat etrafınızda kimse yok buna nazaran konuşma penceresinden ( TAB tuşu ile açılıp, kapanıyor ) insanlarla sohbet edebilir veya sorularınızı yöneltebilirsiniz aynı zamanda konuşma penceresinde o haritada bulunan oyuncuların tutuğu balık ve özellikleri yazıyor.

Desktop 05-09-2015 06-27-02-258   Simülasyon balık tutma üzerine olunca tabii ki balık çeşitleride olacak. Okadar çok çeşit balık ve bu balıkları yakalamak için bölge var ki gördüğünüzde şaşıracaksınız. Bu bölgeler oyunun ilk etaplarında açılmıyor malesef, önce seviye atlamanız gerek. Seviye atlamak için balık yakalamanız ve “achievement” yapmanız gerekiyor. Tuttuğunuz balıkları isterseniz denize geri salıyorsunuz isterseniz elinizde tutuyorsunuz. Elinizde tutarsanız harita değiştirdiğinizde çantanızdaki balıklar otomatik olarak satılıyor ve karşılığında tecrübe ve para kazanıyorsunuz. Çantanız dolana kadar balıkları elinizde tutmaya çalışmanızda fayda var. Tuttuğunuz balıkların ölmemesini belki daha sonra denize salıvermek ya da başka planlar yapmak isterseniz mağazadan “keepnet” almanızı öneririm ( Tools&Equipment bölümünde ).

Balık tutarken gözünüzü sağ taraftaki şamandıradan ayırmayın. Çok hafif titreşmeler, etrafta balık olduğu anlamına geliyor ve giderek bu titreşimlerin artması balıkların yaklaştığı artık hazır olmanız gerektiği anlamına geliyor.

 

Desktop 05-09-2015 05-55-58-217

Envanter almak için girdiğiniz oyun mağazası okadar güzel tasarlanmış ki kendinizi sanki online siteden alışveriş yapıyorsunuz gibi hissediyorsunuz. Birçok çeşidin bulunduğu bu mağazadan ihtiyacınız olan ürünü almak da çok kolay fakat eğer çantanız doluysa alacağınız şey evinize gönderiliyor, evinizden almak için ise bulunduğunuz haritadan çıkmanız gerekiyor.

Oyun hakkında hem daha çok detaylı bilgiye sahip olacağınız hemde hızlı bir başlangıç yapmanız için gerekli bir kaç ipucu vermek istiyorum.

  • Hava durumunu mutlaka inceleyin. Size beş günlük havanın durumunu gösteren güzel bir menü sunulmuş. Eğer hava kötüyse ( T tuşu ile ) zamanı ileri alıyorsunuz.
  • Suyun derinliği şamandıra için çok önemli. Kesinlikle şamandıranın dik durması lazım. Derinliğe göre şamandıra ile iğnenizin arasındaki misine ipini kısaltabilir ya da uzatabilirsiniz ( O-P tuşları ile ).
  • Yem ve kancanızı doğru seçmeniz gerekiyor. Mağazadan satın alırken mutlaka ( “İ” info ) inceleyin, hangi balık için ne tür yem gerekiyor bakın, hatta interneten bakın sonuçta bu bir simülasyon.
  • Bol bol sabır 🙂

 

Çayımı ve tatlımı alıp bilgisayar karşısına geçerek rahatım ve bol bol sabrım ile güzel vakit geçirdim. Mutlaka sizede tavsiye ederim.

Herkese iyi oyunlar.

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

2 yorumlar

  1. İnceleme için çok teşekkürler, yeni bir oyun daha var euro fishing onun da incelemesini bekliyoruz

  2. peki nasıl oltayı uzağa atacaaaaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN