Gear Up – İnceleme

Gear Up İnceleme

 

Gear Up incelememize başlamadan önce şunu sormalıyım. Robocraft oynadınız mı? İki benzer oyun içeriği hemen hemen aynı. Bu oyunu beğenirseniz Robocraft oynamanızı da tavsiye ederim.

Doctor Entertainment tarafından 29 Ocak 2015 tarihinde steam listelerinde kendisine yer edinmiş olan oyun oldukça yüksek olumlu yorum aldı. Gear up oldukça güzel, renkli ve canlı grafiklere sahip. Hızlı ve durmaksızın aksiyon yaşatan Gear Up’da neredeyse soluk almıyorsunuz. Haritaların küçük olması iki rakip takımı sürekli kombatta tutuyor, tankınız patladıktan sonra tekrar canlanmak için noktalarınız oldukça fazla olduğundan patladığınız yerin yakınını seçerek sizi öldüren rakiple tekrar mücadeleye girebiliyorsunuz.

Bu incelememiz biraz kısa olacak çünkü oyunda az detay var. Mağaza ve aksiyon dışında pek bir özelliği yok. Sizlere oyun modlarını ve mağazadan alırken nelere dikkat etmenizi anlatmak istiyorum çünkü mağazadan alacağınız parça adedi ücretsiz oyuncular için kısıtlı.

Gear Up inceleme

Mağazadan hemen her şeyi oyunda kazandığınız para ile alabiliyorsunuz fakat envanterinizde sadece 8 parça tutabiliyorsunuz ki zaten bir tankın hemen hemen bu kadar parçaya ihtiyacı var. Yani değişik tank buildleri yapamıyorsunuz. Yaptığınız tek bir tank ile oynuyorsunuz eğer sıkılırsanız parça satıp yenisini almanız gerekiyor.

Her şeyden önce nasıl bir tank buildi yapacaksınız? Mesela ağır zırhlı tank yapıp seri ateş edebileceğiniz gibi sniperda olabilirsiniz. Hızlı hareket edebilen tank yaparak seri ateş edebileceğiniz gibi support / destek olabilirsiniz. Peki bunları nasıl yapacaksınız?

Tank Parçaları

Propalsions tankınızın hareket etmesini sağlayan mekanizmadır. Tekerlekler hızlı hareket etmenizi sağlar, paletlerin zırhı / savunması yüksektir fakat yavaş hareket eder, örümcek ayakları yüksek yapılara ya da tepelere çıkmanıza imkan tanır, duvarlarda yürümenizi sağlar, disk ve fanlar ise havada durabilmenizi, zıplayabilmenizi ve suyun üzerinde durabilmenizi sağlar.

Hulls / gövde tankınızın sadece defansını arttırır. Gövde alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey mass / ağırlığıdır. Tankınızın toplam ağırlığı ne kadar yüksek olursa o kadar hızlanması ve hızı düşük olur.

Turrets yani tankınızın silahlarının takıldığı yer. Burada dikkat etmeniz gereken şey Rotation Speed / dönüş hızıdır. Eğer seri ateş eden silahlar kullanıyorsanız ve yakın mesafe dövüş yapmak istiyorsanız turretinizin dönüş hızı oldukça yüksek olmalıdır. Bunun dışında ağırlığına ve defans özelliğinede dikkat etmeniz gerekiyor.

Gear Up inceleme 2

Silahlar ise oldukça farklılık gösteriyor. Seri silahlar, alan etkili silahlar, uzak mesafe silahları, ağır silahlar gibi çeşitlilik mevcut. Yapmak istediğiniz builde göre tankınıza silah seçiminizi yapıp bunu support silahlarıyla destekleyebilirsiniz. Support silahlarıda aslında ana silahlarınızla hemen hemen aynı özellikte fakat biraz daha az hasar veriyor ya da tankınıza değişik özellikler katabiliyor. Mesela tamir etmek gibi.

Oyun modları

Oyunda üç adet mod var. Bunlar conquest, team deathmatch, deathmatch. Conquest; haritalarında bölgeleri ele geçiriyorsunuz ve puan kazanıyorsunuz, team deathmatch; takım halinde savaşıyorsunuz en çok tank patlatan takım kazanıyor, deathmatch; herkes tek ve en çok tank patlatan kazanıyor.

Son olarak oyunda çok az para kazandığınızı hatırlatmak isterim. Oynadığınız maçlarda bir ya da iki para geliyor bu sebepten tankınızı güçlendirmek için acele etmemenizi tavsiye ederim.  Oyun içerisinde en çok sıkıntısını çekeceğiniz şey mermi olacakdır. Haritada dolanırken gözünüz sürekli mermilerde olsun. Haritada diğer toplanabilir ekipmanlar ise can, roket ve zırh. Zırh, zırhınızı güçlendiriyor, roket hasar gücünüzü arttırıyor, can da canınızı arttırıyor.

Oyunun steam linki : burada

 

 

 

 

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN