Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir oyun. İşin içinde DreamWorks olunca ana karakterin şirin olmaması kaçınılmaz bir durum.

Xbox’ın Gamepass üyelerine ücretsiz olarak sunduğu oyun RPG ve gizlilik üzerine kurulmuş bir orta çağ oyunu. Ana karakterimiz halk ozanı Tilo, eşinin kaderini öğrenmek için bir maceraya atılıyor. Aslında hikaye yeşil bir ateş ile başlıyor. Yeşil ateş hikayemizin geçtiği diyarda yaşayan tüm canlıları yok ediyor. Sadece farelerin hayatta kalabildiği bu yıkımdan yüzyıllar sonrasında geçen hikayemizde fare krallıkları bulunuyor.

Ana karakterimiz Tilo atıldığı zindandan kaçmaya çalışıyor. Bütün canlıların kendisinden daha güçlü olması onu gizlenmeye ve aklını çalıştırmaya yöneltiyor.

Oyunda sevimli ozan Tilo ile büyük farelerden ve daha bir çok şeyden saklanarak, bulmacaları çözerek hapishaneden kaçmaya çalışıyoruz. Gizlenme üzerine kurulu oyunda etrafta bulduğumuz şişelerle düşmanları bayıltabiliyor, bulduğumuz çalı çırpı ile dikkatlerini dağıtarak yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.

Karaklıkta mumla ilerlediğimiz, gerektiğinde bilgi almak için tavernada çalıştığımız, uzun diyaloglara sahip oyunumuz sürükleyici bir hikayeye sahip.

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Hitman 3: İnceleme

Ajan 47’nin dönüşü Ajan 47’nin hayat verdiği Hitman serisi üçüncü oyunu Hitman 3 ile devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN