Heroes of the storm alpha test rehberi

Heroes of the storm Alpha testin sonlarına yaklaşıyoruz. Çok eğlenceli ve güzel bir test zamanı geçirdik. Oyunun iyi kötü yanlarını öğrendik. Gelişmesi ve düzeltilmesi için buglarında yardımcı olduk. Siz oyunculara biraz oyunun özelliklerinden bahsedelim. Oyun ücretsiz olarak oynanabilecek. Oyun içi herolar, kıyafetler, binekler ve daha sonra ekleyecekleri eşyalar ücretli olacak. Bu arada Heroes of the storm, hots olarak kısaltılıyor bilginize.

Heroes of the storm sıradan bir moba oyunu değil. Minion farmı yap, kill al, item kas ve herkesi kes. Bu mantık burada işlemiyor çünkü bir dükkan/mağaza item alacağınız bir yer yok. Oyunda parada yok sadece level ( seviye ) ve taktik var. Oyunu anlatmak yerine özelliklerini tek tek sıralamak isterim. Daha rahat anlayacağınızı düşünüyorum.

HeroesOfTheStorm_x64 11-01-2015 06-14-02-743Oynadığınız her oyun video olarak arşivleniyor. İstediğiniz vakit arşivinize girerek videolarınızı izlersiniz veya paylaşırsınız. ( Belki ileride video araçları gelirse güzel kırpar, rütüşler sosyal ağlarda paylaşırız )

 

 

HeroesOfTheStorm_x64 11-01-2015 06-14-59-421Heroes of the storm’da 32 hero mevcut. Bunlar warrior, assassin, support ve specialist olarak sınıflara ayrılıyor.  32 hero içinden oynadığınız her hero oyun sonlarında tecrübe(exp) kazanarak seviye atlıyor. Kazanacağınız tecrübe puanı oyunu kazanmanıza veya yenilmenize göre değişiyor. Seviye atladığınızda yeni kıyafetler, binekler ve yetenekler açılıyor. Oyunda 3 seviye yetenek(talent) var. Bunlar basic, advanced ve expert dir( Yetenekleri detaylı şekilde anlatacağım).

  • Oyun içinde altın(gold) kazanma yok. Bundan dolayı eşya(item) almak da yok tabi buda akla şu soruyu getiriyor. Nasıl hızlı koşacağız? Bunun için oyuna binekler eklenmiş. Savaş durumu dışındayken(out of combat) klavyenizden “Z” tuşuna basarak bineğimizi çıkıyoruz ve harita üzerinde hızlı seyahat ediyoruz. Binekler alpha testinde sınırlıydı fakat eminim ki warcraft evreninden tanıdığımız birçok binek oyuna eklenicek.
  • Oyun sonunda kazanmamıza ve kaybetmemize göre aldığımız seviye puanları dışında altında(gold) kazanıyoruz. Bu altınları oyunun mağazasından hero ve binekleri açabiliyoruz.
  • Oyunda 5 farklı harita var. Her haritanın görevi farklı. Bu görevlere göre taktikler geliştirerek oyunun gidişatını değiştiriyoruz. Bir anda bütün dengeleri değiştiricek kadar önemli şekilde oyuna katkısı oluyor bu görevlerin.devamı…
  • Oyun sinyalleri; İşte oyuna konuşma programlarıyla haberleşme olmadan, oyun içinde sohbet ekranını meşgul etmeden hızlı şekilde haberleşeceğimiz en önemli işaretler. Bu işaretleri “G” tuşuna basılı tutup faremizle yön vererek defans, yardım, saldırı gibi sinyalleri haritaya işaretliyoruz.

 

HeroesOfTheStorm_x64 11-01-2015 06-14-20-256. Seviyeye çıktığımızda günlük görevler açılıyor. Bu görevler siz oyunculara fazladan altın ve tecrübe puanı kazandırıyor. Mesela benim ilk görevim herhangi bir warrior hero ile 3 oyun oynamakdı.

 

123Oyunda şuan her hero için yaklaşık 3 kostüm(skin) bulunuyor. İleride bunların artacağını düşünürsek bir Lich king, Kerrigan, Tyrael’in nasıl görüneceğini hayal dahi edemiyorum.  Güzel bir haber daha var. Her kostüm için ayrıca renk seçeneğimiz bulunuyor. Bunlar her kostüm için değişiyor ve gerçekten renkler bile kostümün görüntüsünü inanılmaz değiştiriyor ve sadece heroya seviye atlatınca açılıyor

  • Oyundan düşürseniz veya çıkarsanız tekrar bağlanabiliyorsunuz. Oyun bitine kadar o oyuna bağlı kalıyorsunuz. Çıktıktan sonra başka bir oyuna, çıktığınız oyun bitmeden giremiyorsunuz.
  • Haritanın çeşitli yerlerinde bayraklar var ve bu bayrak alanlarında npc/moblar bulunuyor. Düşük seviyelerde bunları takım arkadaşlarımızla kesiyoruz fakat ileri seviyelerde tekbaşımıza rahat kesebiliyoruz. Bayrağın alanındaki mobları kestikten sonra o alanı ele geçirebiliyoruz. Ele geçirdiğimiz alanda yeni moblar doğuyor ve sizin tarafınızda minionlarla beraber koridorda ilerliyor ve öldürülene kadar o koridoru itiyor.

 

Heroes of the storm’a ilk girdiğimde karşımda tanıdık heroların hepsini bir arada görünce çok farklı hissetim. Arthas’la Kerrigan’a karşı savaşmak kelimelerle anlatılamaz. Oyunun mekaniği, grafikleri gerçekten üst düzey, detaylar, oynanabilirlik kısacası Blizzard yaptı yapacağını yine.

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN