Heroes of the storm – haritalar

Heroes of the storm Diğer Moba oyunlarına nazaran farklı haritalar içeriyor. Haritaları sizlere detaylı olarak anlatmaya çalıştım. Daha sonra tek tek tekrar hazırlayacağım bu yazıyı

Blackheart’s Bay

Blackhearts-BayArkadaşlar bu harita da Doubloon denen sarı altın şeklinde paralar var onları topluyoruz. Topladıkça nickiminiz yanında yazıyor kaç adet taşıdığımız. Daha sonra bunlar mapin ortasındaki korsana veriyoruz. Haritanın sağ alt köşesinde her takımın nekadar altın topladığını görebiliyorsunuz. Max. sayıya ilk ulaşan takım haritanın ortasındaki geminin bombardıman yapma hakkını kazanıyor ve bu bombardıman kulelere çok yüksek hasar veriyor.  Haritanın işaretli yerlerinde belli bir süre ile hazine sandıkları çıkıyor. Bu sandıklar en çok doubloonu veriyor. Amaç bu sandıkları kesinlikle karşı rakibe kaptırmamak olmalı. Normal oyunda ormanda çıkan npc/mobların bulunduğu yerlerde çıkan mobları kestiğiniz vakit daha küçük miktar doubloon kazanıyorsunuz.

 

Garden of Terror

X3R55V2XWRM31406074074536Gecelerin haritası !!!  Oyun zamanı gece olunca ormanın içinde ki bitkiler uyanıyor. Onları kestiğiniz vakit tohumlar(seed) düşürüyor ve bunları topluyorsunuz. İlk hangi takım 100 yaparsan Garden Terror canlanıyor. Sizin takımınıza destek olarak ortadan artık blizzard ne verdiyse….. Mapler arasında ki en kolay taktik burada. Geceleri ormanı rakip takıma kaptırmazsanız yeterli.

 

Cursed Hollow

hots-resim-8Haritada ormanın belli noktalarında Tributes denen küçük kanatlı obejeler çıkıyor. Bu obje çıkarken bir uyarı mesajı alıyorsunuz. Takım olarak onu koruyup ele geçirmeniz gerekiyor. Şayet bu objektife tıkladığınızda düşman hero tarafından saldırı alırsanız iptal oluyor.

Bu objelerden 3 tane elegeçirdiğiniz vakit düşman takımın kuleleri artık saldırı vermiyor. rahat raht minionlarınızı ittirip kulleri alabiliyorsunuz ki zaten karşı düşmanın minionlarıda bu objeden her saniye hasar alıyor.

 

Dragon Shire

presentation-dragonshireHaritanın alt ve üst koridorlarının ortasında ormanın içinde birer tane bölge var. Bu bölgelerin ikisini birden elegeçirebilirsiniz orta koridorun ortasındaki ejder bölgesinden(dragon shire) ejder savaşçıyı çıkarabiliyorsunuz. İlk kim dokunursa bu bölgeye ejderi çıkarıp o kontrol ediyor. Ejder de 2 adet yetenek var. 1 tanesi düşman heroya hasar verip geri itiyor diğeri alan hasar veriyor. Alan hasar veren yetenek düşman minionları çok hızlı öldürüp bina ve kulelere çok yüksek hasar veriyor. Takım seviyesi arttıkça ejderinde seviyesi artıyor. Ejder öldüğü zaman, onu ele geçiren hero tekrar geri geliyor ve oynamaya devam ediyorsunuz. Yani ejder öldü die siz ölmüyorsunuz. Ejderin ölüğü noktadan kendi heronuzu kontrol etmeye devam ediyorsunuz.

 

Haunted Mines 

Haunted MinesSonunda bu haritayıda oynayabildim. Gerçekten çok nadir gelen bir harita ya da bana öyle denk geldi. Haritanın özelliği alt koridor ve üst koridorda birer tane maden girişi var. Madene girdiğiniz zaman farklı ve küçük bir haritaya geçiyorsunuz. Burada yaratıklar spawn/diriliyor (haritanın sağ tarafında küçük haritanın üstüne yazıyor zamanı). O yaratıkları kestiğinizde yeşil kurukafalar düşüyor, bunları toplamanız gerekiyor. Siz topladıkça ekranın sağ alt köşesinde bulunan barın ilerlediğini göreceksiniz.

Bütün kurukafalar toplandığı zaman iki takımda golem spawn/diriliyor. Hangi takım daha çok toplamışsa ( Ekranın sağ alt tarafında golemin gücünü gösteren bir bar var ) o takımın golemi daha güçlü oluyor.

Ayrıca öldürdüğünüz golemin tekrar dirilmesi tam olarak öldüğü yerde oluyor. Zaten öldüğü yere Kehribar’a benzer birşey bırakıyor. Tekrar dirilmesi tam o noktada oluyor.

Sky Temple

HeroesOfTheStorm_x64 15-02-2015 22-45-41-375

Yeni haritamız Sky Temple. Bu haritada bol bol hareket var. Alt koridor, orta koridor ve üst koridorda tapınaklar mevcut. Tapınaklar aktif olduğunda küçük haritada/minimap yerleri gösteriliyor. Tapınaklara giderek ele geçiyorsunuz. Ele geçirdiğiniz zaman sakın bırakıp gitmeyin. Korumaya devam edin çünkü tapınağın koruyucuları küçük aralıklarla spawn/diriliyor. Eğer bırakıp giderseniz bu koruyucular ele geçirdiğiniz tapınağı tekrar kendilerine çeviriyor yani ele geçeriyorlar.

Ele geçirdiğiniz bu tapınaklar karşı takımın kulelerine ( kendisine en yakın olan ) laser vuruşlarıyla küçük aralıklarla hasar veriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN