Hitman 3: İnceleme

Ajan 47’nin dönüşü

Ajan 47’nin hayat verdiği Hitman serisi üçüncü oyunu Hitman 3 ile devam ediyor. Gizlilik ve aksiyon unsurları içeren oyun aslında kendi katogorisindeki en iyi oyun. Dolayısıyla çok fazla rakibi olmadığından bütün iyi puanları tek başına topluyor. Peki Hitman 3 nasıl olmuş? Gerçekten başarılı mı?

Öncelikle belirtmeliyim ki Hitman 3’ü aldığınızda serinin diğer oyunları Hitman 1 ve Hitman 2’de hesabınıza ekleniyor. Pintipanda gibi sizde “önce seriyi bitireyim hikayeden eksik kalmayayım” düşüncesiyle Hitman 1 ve Hitman 2’yi alırsanız yandınız :). Pintipanda bu konuda pek pintilik yapamamış anlaşılan.

Oyuna ilk girdiğimizde oldukça tanıdık grafiklerle karşılaşıyoruz. Şahsen ben grafik açısından Hitman 2 ve Hitman 3 arasında çok bir fark görmedim. Sanki oyunumuz biraz Hitman Sezon 3 gibi olmuş. Yani hikaye kaldığı yerden devam ediyor.

Hikayenin kaldığı yerden devam etmesi aslında oldukça güzel çünkü sürükleyici bir hikaye anlatımı var. Hem bir sonraki görevi merak ediyorsunuz hem de öldürceğiniz adamları neden öldürdüğünüzü öğreniyorsunuz. Bu durum havada kalsaydı eminim içi boş bir oyun olurdu.

Merkanlar ve kıyafetler de güzel tasarlanmış.

Oynanış

Oynanış olarak ise oyunda teknoloji biraz ilerlemiş. Artık kamera kullanarak bazı şeyleri hackleyerek giriş yapabiliyorsunuz. Farklı öldürme çeşitleri eklendiği gibi bir bölümü farklı yöntemlerle bitirmek yine mümkün. Bölümlere başlamadan önce ihtiyacınız olan ekipmanları seçiyorsunuz ve oyun içerisinde keşfederek farklı bitirme yöntemlerini buluyorsunuz. Hitman 3 oynanış olarak Hitman serisine bir farklılık getirmemiş.

Hitman 3 Deluxe edition bir çok kozmetik eşyayı yanında getiriyor ki bunlardan sanırım en güzeli Trinity Pack. Bu paketin içinde gelen üç tane kıyafet, Beyaz Hitman 1, Kırmızı Hitman 2 ve siyah Hitman 3 den geliyor.

Hitman serilerini sevenler veya seriye yeni başlayanlar için oldukça güzel bir oyun paketi. Verdiğiniz paranın içinde ilk iki oyununda bulunması oldukça güzel bir düşünce. Fakat oyuna çok fazla yenilik gelmemiş. Sanki Oyun Hitman 3 değil de Hitman serisinin devam filmi gibi olmuş.

Oyunu alabileceğiniz siteler;

Epic Games

Youtube inceleme

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN