Home Behind inceleme

TPP Studio tarafından 2016 Haziran ayında çıkmış bir hayatta kalma oyunu. Hayatta kalmanın yanı sıra simülasyon ve roleplay öğeleri de içeriyor. Kısaca hikayesinden bahsedecek olursak, oynadığımız karakterin ailesi savaş yüzünden ayrı düşmüş ve bizim karakter çölü aşarak onlara kavuşacağını düşünüyor. Oyuna çölde bir fırtınada başlıyoruz. Eğer ilerlemezsek canımız azalıyor o yüzden fırtınadan hemen çıkmanız sizin için iyi olacaktır.

Home Behind iki boyutlu çok fazla bilgisayar özelliği istemeyen hatta telefonda da ücretli versiyonunun olduğu bir oyun. Aslında bana sorarsanız telefonda oynanabilirliği daha iyi .

Oyuna New Game ile başlayıp defalarca bitirmeye çalışıyorsunuz. Öncelikle meslek seçmeniz gerekiyor. Meslekler, oyuna başlarken statlarınızı bir miktar arttırıyor ve oyunda mesafe kat ettikçe yani haritada uzaklara gittikçe yeni meslekler açılıyor. Mesleklerden aldığınız bonuslar oyun içerisinde size avantaj sağlıyor ve daha kolay ilerlemenizi sağlıyor. Mesela bir ceset buldunuz, bu cesedin üstünü doğru bir şekilde aramanız için intellect gerekiyor. Eğer intellect düşükse arama yapmadaki başarı şansınızda düşüyor. Strength, agility ve intellect oyunun temelini oluşturuyor. Fakat şöyle bir durum var ki oyunda sürekli öldüğünüz için baştan başlıyorsunuz her baştan başladığınızda oyun içerisinde bulduğunuz kristaller size fazladan strength, agility, intellecet ve daha farklı bonuslar ile başlamanızı sağlıyor. O yüzden oynarken gözünüz kristallerde olsun. Oyunun zorluk seviyesi arttıkça toplayacağınız kristal sayısı da artıyor. Hem daha çok buluyorsunuz hem de daha fazla topluyorsunuz.

Sürekli ölmek bir yandan iyi oluyor çünkü oyuna daha güçlü başlıyor ve daha çok mesafe kat edebiliyorsunuz. Oyuna her yeni başladığınızda harita değiştiğinden sizi sıkmıyor ve değişik sürprizlerle karşılaşabiliyorsunuz.  Home Behind’da dikkat etmeniz gereken en önemli şey topladığınız eşyalar. Haritada ilerlerken geri dönme şansınız olmadığı için hem her şeyi toplamanız gerekiyor hem de topladığınız eşyaları çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Mesela trade yaparken her zaman avantajda olmuyorsunuz.

Sağlığınız yani HPnizi tam tutmak için modunuz sürekli iyi olmalı. Modunuzu yüksek tutmak için ise, yemek ve susuzluk yüzdeleri yüksek olmalı ayrıca yaptığınız işlerde başarısız olmamalısınız. Bu arada bulduğunuz cesetleri gömerseniz modunuz +40 yükseliyor.

Oyunda ayrıca craft sistemi var. İlk başlarda çok fazla kullanamasanız da haritada ilerledikçe daha çok eşya buluyor ve crafting bir miktar kolaylaşıyor. Arkanızda çektiğiniz arabayı büyütebiliyor,  yemek yapabiliyor ki bu açlık sorununuza mükemmel bir çözüm oluyor ve silah, zırh yapabiliyorsunuz.

Oyunu genel olarak çok beğendiğimi söyleyemem. Uzun saatler oynayabilir misiniz zannetmiyorum fakat telefonunuzda olursa boş zamanlarınızda oynamak daha çekici gelebilir. Eğer bilgisayarda oynamak isterseniz indirimleri beklemenizi tavsiye ederim. İyi oyunlar

May the Force be with you

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN