John Wick Hex – İnceleme

Efsane John Wick filmini ve karakteri sanırım duymayanınız yoktur. Günümüz Rambo, Kara Murat vb. filmlerine benzeyen 1v100+ düşmana karşı aksiyon sahneleri içeren, tam dolu bir karakterin karizmatik bir şekilde düşmanlarını yenmesi gibi özetleyebiliriz sanırım. John Wick bence kendi türündeki filmlerden biraz farklı. Karakterin karizması, filmin depresif bir atmosferde aksiyon temalı olması oldukça değişik bir izlenim sunuyor.

John Wick Hex malesef film deki atmosferi yansıtamamış fakat ortaya oldukça farklı bir oynanış sunarak güzel bir oyun deneyimi yaşatmayı başarmış. Öncelikle oyun sıra tabanlı. Grafikleri ise sanki pastel çizimlerle yapılmış bir çizgi roman havasında.

OYNANIŞ

Sıra tabanlı oyunlara göre karakterin harektleri bir energi ya da AP harcamıyor. Yaptığınız her hareket bir zamanı var karşınızdaki düşmanda bu zaman içerisinde hareket yapıyor. O yüzden sıra tabanlı oyun hissi vermiyor. Mesela, düşmanınız bir mesafeyi yürüyor veya size ateş edecek, kafasının üstünde yapacağı eylemin ne kadar zaman yarcayacağı yazıyor sizde bu zaman karşılığında ne yapacağınızı seçiyorsunuz.

John Wick hex oyununda en önemli şeylerden biriside aldığınız pozisyon. Düşmanların görüş alanından çıktığınızda size ateş edemiyorlar veya arkalarından sinsice yakalaşarak onları indirebiliyorsunuz. Büyük çatışmalardan kaçmak için etraftaki nesneleri çok iyi kullanmanız gerekiyor. Birkaç düşmanın görüşünden çıkarak sadece bir tanesi ile ilgilenebilirsiniz.

John Wick Hex’de aksiyonda çok hızlı geçiyor. Bir düşmanı öldürmek çok uzun zaman almıyor ki genelde yapacağınız tek bir atışta ölüyor tabi bu sizin karakteriniz içinde geçerli. Çok fazla hasar almamalı ve kurşunları çok idareli kullanmalısınız. Kurşunlarınız sayılı miktarda olduğu gibi iyileşmek için kullandığınız sağlıkta aynı şekilde sınırlı miktarda. Bu durum oyuna biraz zorluk ve bölümleri geçmek için strateji yapmanızı sağlıyor.

John Wick Hex’in en güzel yanlarından biriside geçtiğiniz bölümü nasıl oynadığınıza dair bölüm sonunda video giriyor. Değişik kamera açılarından yakınlaştırarak karakterinizi izliyor ve yapmış olduğunuz hareketleri görebiliyorsunuz. Bazen çok güzel sahneler çıkabiliyor.

Son olarak, oyun oldukça güzel ve sürükleyici indirimde alınıp güzel zaman geçirilebilir. Fakat oyundan hikaye beklemeyin yani tamamen aksiyon ve strateji üzerine kurulu bir oyun.

John Wick Hex oyununu satın alabileceğiniz yerler;

Steam

Epic Games

Youtube linkimiz: John Wick Hex

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN