Pokemon Go Nasıl Yüklenir & Nasıl Oynanır

Pokemon Go Nasıl Yüklenir

Pokemon Go Niantic tarafından geliştirilen ve bir kaç ülke dışında kullanımı şuan için mümkün olmayan bir  oyundur. IOS ve Android cihazlarda oynuyorsunuz. Malesef henüz tüm dünyaya yayılmayan bir oyun. Nedeni belki market stratejisi belki ekonomik bir durum olabilir. Fakat biz meraklı insanlar tabi ki bununda bir yolunu bulduk ve Pokemon Go nasıl oynanır, telefonlarımıza nasıl yüklenir öğrendik. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için bir kaç işlem yapmanız gerekiyor. Android ve IOS cihazlarda bu işlem farklılık gösteriyor.

Pokemon-Go-yükleme

Android için yapmanız gereken Pokemon Go için bir APK dosyası bulmanız. APK dosyaları malesef google store’da mevcut değil. APK dosyalarını internet üzerinde bulunan çeşitli sitelerden indirebilirsiniz. Bu siteleri güvenlik amacıyla iyi araştırmalısınız çünkü her site güvenli değil aksi taktirde telefonunuza veya bilgisayarınıza virüs girebilir. APK için Google’a Pokemon Go APK yazmanız yeterlidir. Bilgisayarınıza indirirseniz bu dosyaları bir bağlantı kablosuyla telefonunuza aktarmanız gerekiyor. Telefonunuza indirirseniz hemen “yükle” seçeneği ile telefonunuza yükleyebilirsiniz.

 

Zaman zaman oyuna güncellemeler geliyor. Güncelleme geldiği zaman eski oyunu silmeniz gerekiyor çünkü güncellemeyi google store üzerinden yapmaya çalışıyor ve tabi ki google store’dan oyunu indirmeniz mümkün değil. Oyunu tamamen telefonunuzdan sildikten sonra APK sitelerinden güncel versiyonunu tekrar yüklemeniz gerekiyor.

Apple IOS için ise Pokemon Go oynamak daha az riskli çünkü başka sitelerden oyunu indirmenize gerek yok. Yapmanız gereken tek şey yeni bir Apple hesabı açmanız. Oyun sadece Avustralya ve Yeni Zelenda üzerinden oynanabildiği için yeni Apple hesabınızı bu iki ülkeden birini seçerek açarsanız Apple store üzerinden oyunu kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Pokemon Go Nasil Oynanır

Oyuna başlarken kadın veya erkek karakterimizi seçerek görünüşünü ayarlıyoruz. Oyuna girdiğimizde bize başlangıç Pokemon’u için 3 seçenek sunuyor. Bu Pokemon yakalamamız gereken ilk Pokemon oluyor. Seçiminizi yaptığınızda o Pokemon yakalamanız için ekranda beliriyor. Pokemon’u yakalamak için Pokemon topunu, Pokemon üzerine atmanız yeterli. Pokemon topuna basılı tuttuğunuzda beyaz çemberin içinde çıkan yeşil çember küçülmeye başlıyor. Tam küçüldüğünde Pokemon topunu atıp Pokemon’a çarptırırsanız yakalamış oluyorsunuz. Uçan Pokemon’ları yakalamak oldukça zor. Sabırlı ve dikkatli olmanızı öneririm yoksa kısa zamanda Pokemon topunuz kalmaz.

Pokestop

Evet Pokemon toplarınız bitebiliyor. Bittiğinde oyunun mağazasından satın alabilir veya Pokemon Stop’ları ziyaret ederek Pokemon toplarını toplayabilirsiniz. Pokemon Stop’a geldiğinizde ekranda çıkan resmi çevirdiğinizde bir bozuk para gibi dönmeye başlıyor ve etrafa Pokemon topu saçıyor bu topları tıklayarak toplayabiliyorsunuz.

 

 

 

Peki bu Pokemon’ları nasıl bulacağız. Oyunda sağ alt köşede bulunan “nearby” tıkladığınızda etrafınızda size yakın Pokemon’lar görünüyor. Pokemon’ların altında bulunan ayak sayısı size ne kadar yakın veya uzak olduğunu gösteriyor.

pokemon nearby

Pokemon yakaladıkça şeker kazanıyorsunuz ve bu şekerler yardımıyla Pokemon’larınızı güçlendiriyorsunuz. Hemen bütün Pokemon’larınızı güçlendirmeye çalışmayın daha güçlü ve daha az bulunan Pokemon’lar için bu şekerleri saklamanızı tavsiye ederim. Aynı Pokemon’u yakalamanız mümkün. Aynı Pokemon’lardan varsa bunları doktora vererek bir miktar şeker kazanabiliyorsunuz.

Oyunda bulunan Pokedex sayesinde bütün Pokemon’lar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu bilgileri ise Pokemon savaşlarında kullanabilirsiniz.

İyi oyunlar

pokedex

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN