Red Dead Redemption 2 PS4 Online mod inceleme

Red Dead Redemption 2 online incelemesini yazmak için erken mi bilemiyorum. Sonuçta oyunun bu modu henüz beta aşamasında ve tam çıkış tarihi kesin değil fakat bir çok oyuncu şuan aktif olarak oynuyor. Hatta ana şehir bildiğiniz vahşi batıya dönmüş. Silahı olan koşmuş Saint Denis’e sokaklar open PvP alanına dönmüş. Bu tarz aktivitelerden hoşlananlara tavsiyemdir bu mekana gitmeleri.

Oyunun önce atmosferinden bahsetmek istiyorum. Her ne kadar online bölümüyle alakalı olmasada, yeşil doğayı, at sürmeyi çok güzel yaşıyoruz bu oyunda. Yanınızdan geçen npclerin size selam vermesi gibi ince detaylar oyuna gerçeklik katıyor.

Red Dead Redemption 2 nin hikaye kısmından sıkılanlar için online modu yeni bir heyecan gibi. Sadece diğer oyuncularla yanyana bir çok aktiviteye katılmanızın dışında kendi özgün karakterinizi yaratabiliyor ve kampınızı istediğiniz yere taşıyıp organize edebiliyorsunuz.

Online modun henüz betada olduğunu söylemiştim fakat bir çok oyun modunu oynayabiliyorsunuz. En çok oynanan oyun modları pvp türü olanlar. Tek başınıza ya da takım halinde değişik pvp türleri mevcut. Mesela king of the Castle türü var ki baya aksiyon dolu bir oyun. Kaleyi ele geçirerek elinizde tutmaya çalışıyorsunuz.

RDR2 online modda sadece online olarak değil tek başınızada bir çok şey yapabiliyorsunuz. Soygunlar, at çalmalar, tekne çalmalar vs. sadece haritada yardım isteyen el simgesine giderek göreve başlamanız yeterli.

Online oyun modunun şu sıralar en sıkıntı tarafı ise yeni başladığınızda görevleri yaparken yüksek seviye oyuncuların sizi çok hızlı öldürebilmesi. İlk başladığınızda loby bölümünü kullanarak oyunlara girebilir para ve seviye kasarak kendinizi vahşi batıda biraz güçlendirebilirsiniz. Oyun içinde diğer oyuncuları ve npc leri öldürebiliyorsunuz. Fakat bunu yaptığınızda arananlar listesine giriyorsunuz. Kafanızdaki ödülü temizlemek için ise Post office giderek belli bir ücret ödüyor ve suç kaydınız temizleniyor.

Red Dead Redemption 2_20181031074830

Oyunun şuan için mekanikleri aynı GTA5. Görevler, pvp, at yarışları vs hepsi aynı hatta harita üzerinde online oyuncuların simgeleri bile aynı. GTA 5 oynayanların zorluk çekmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca oyunda bir katalog var ve kazandığınız para ile buradan kolayca silah ve yiyecek alabiliyorsunuz. Aldığınız eşyalar ise kampınıza gönderiliyor.

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN