Soccer Manager 2016 – İnceleme

Desktop 08-10-2015 16-37-05-169

Bir menajerlik oyunu daha mı? Steam üzerinden ücretsiz ulaşabileceğiniz bu oyun aslında küçük bir Client indirerek web tabanlı oyun şeklinde oynuyorsunuz. Web tabanlı diğer menajirlik oyunlarından çok ufak farklılıkları var. Öncelikle oyunu isterseniz Single Player/Tek oyunculu, isterseniz Multiplayer/Çok oyunculu şeklinde oynuyorsunuz.

Çok oyunculu platformda bir çok server/sunucu mevcut. Bu sunucuların herbirinde futbol klüpleri mevcut eğer sevdiğiniz klüp girdiğiniz sunucuda başka bir oyuncu tarafından alınmışsa mutlaka başka bir sunucuda açıktır veya daha sonra açılacaktır. Gerçek klüpler ve oyuncuların ismi kullanıldığı için insan illaki sevdiği futbolcu veya klübün yönetimini almak istiyor.

Oyunun özelliklerini sıralayacak olursak;

  • Çoklu oyuncu modunda seçtiğin takım başka bir oyuncunun takımına karşı veya sistem tarafından yönetilen bir takıma karşı mücadele veriyor. Kalabalık serverlarda genelde oyunculara karşı mücadele veriyorsunuz.
  • Diğer menajerlerle oyuncu alışverişini takas şeklinde yapabiliyorsunuz veya transfer marketinden istediğiniz özelliklerde oyuncu arayabiliyorsunuz. Bazen özel mesaj yoluyla oyuncu satmak isteyenler bile olabiliyor.
  • Oyuncular  60-99 arası dereceye sahipler. Oyun içerisinde antrenman yok ve ihtiyaçta duyulmuyor. Soccer Wiki topluluğu oyuncularınızın derecesini belirliyor. Yapmış olduğunuz maçlarda oyuncunun iyi veya kötü performans göstermesi bu derecesini değiştirmiyor. Wiki topluluğu oyuncunun puanını arttırıyor veya azaltıyor.
  • Haftada en az 2 maç oynuyorsunuz. Bu maçların yapılacağı zaman size mail yoluyla iletiliyor, canlı olarak izlemenizde fayda var.

Oyuna ilk girdiğimde menü ne kadar karmaşık gelsede biraz kurcaladıktan sonra tam tersine çok basit olduğunu gördüm. Taktiğinizi uygulayıp oyuncularınızı dizdikten sonra geriye geçmiş maçlarınızı izleme, transfer haberlerini okuma, diğer oyuncularla mesajlaşma, fikstürünüzü inceleme gibi zaman geçirecek işlemler kalıyor. Biraz sosyalleşme oyunu olarak yapılan bu oyun sizin gibi fanatiklerle tanışıp konuşmak, güzel maçlar yapmak adına güzel bir ortam.

Desktop 14-10-2015 22-36-05-966

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

Tek yorum

  1. Kısa ve öz bir anlatım olmuş paylaşımınızı okuduktan sonra oyunu deneme fırsatım oldu ve bir menejerlik hastası olarak benden oldukça iyi bir puan aldı tavsiye ederim , paylaşım için tekrar teşekkürler .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN