Spellweaver – İnceleme

Spellweaver İncelemesi

Spellweaver yepyeni taptaze Steam’e yeni düşmüş bedava bir oyun. Oyunumuz strateji tabanlı bir kart oyunu. Kütüphanemize yeni bir soluk getireceğe benzeyen oyun Dream Reactor tarafından 01 Şubat 2016 tarihinde oyunculara sunuldu.

Spellweaver - oyun inceleme - oyuncunun diyari

Hearthstone oynayanınız varmı bilmiyorum fakat kart oyunlarını seviyorsanız mutlaka oynamışsınızdır ya da oynamalısınız. Spellweaver oyunu diğer kart oyunları gibi oldukça fazla strateji gerektiriyor. Bir saldırıyı yapmadan önce ya da defansı mutlaka düşünmelisiniz. Bir sonraki hamleleri hesaba katmalısınız. Oyunda sıra size geçtiğinde bekleme süresi tanınmış bu süre botlara karşı oynadığınızda 45 dakika, bir oyuncuya karşı oynadığınızda ise 20 dakika. Rakibiniz biraz uzun düşündüğünde bu süre sıkıntı yaratabiliyor.

Spellweaver oyununa ilk girdiğinizde training oynuyorsunuz yani alıştırma etapları. Bu oyunlar sonunda size bir adet deck seçme hakkı tanıyor. Bu deckler;

Goblin Assault : Oynama zorluğu kolay olan bu deckin avantajı çok fazla creature yani yaratık çıkarabilmesi. Bu yöntemle azar azar fakat çok sayıda hasar veriyorsunuz.

Vampiric Implants : Oynama zorluğu orta düzey olan bu deckte ise board yani masadaki herhangi bir şeyi yok ederek güç kazanıyorsunuz. Mananızı çok hızlı doldurabiliyorsunuz böylelikle çok sayıda spell kartlarından kullanabiliyorsunuz. Karşı tarafın oynunu bozmaya yönelik bir oynama stili var.

Elven Vengeance : Bu deck ile oynama zorluğu kolay. Elfler yani kartların özelliği hızlı olması o yüzden düşman size değil siz ona saldırıyorsunuz. Kombatı hızınızla yönetiyorsunuz.

Spectral Power : Oynama zorluğu zor olan bu deck için ise söylenebilecek şey çok rahat kart çekebilmeniz ve diğer aspectlerin kartlarına ulaşabilmeniz. Hızlı kart çekebildiğiniz gibi level / seviyede hızlı arttırıyorsunuz.

Angelic Legion : Oynama zorluğu kolay olan bu deck benim oyuna başladığım deck  oluyor. Kartları genellikle diğer kartlara ya da savaşçılarınıza güçlendirme veriyor. Ayrıca sizin karakterinize hp / can doldurabiliyor. Hasarınızı ve defansınızı arttırdığınızı düşünürsek meydandaki savaşçı kartlarınız daha uzun süre yaşıyor, hayatta kalıyor.

Udead Hordes : Oynama zorluğu orta. Rakibinizin kartlarını bozarak kendi kartlarınızı güçlendiriyor hatta can bile çekebiliyorsunuz. Diğerlerine göre hızları biraz yavaş fakat vuruşları çok daha güçlü.

Spellweaver - oyun inceleme - oyuncunun diyari - 2

 

GamePlay / Oynanış

Oyunumuz Spellweaver. Güzel ve ücretsiz bir kart oyunu. Diğer kart oyunları gibi bir deckiniz var ve burada 60 kart tutuyorsunuz. Kartlarınız  ise Shrines, Spells ve Creatures şeklinde ayrılıyor. Spell kartları boarda konmuyor. Genellikle tek kullanımlık kartlar oluyor. Kartın özelliğine göre kullanıyorsunuz ve atıyorsunuz. Creatures kartları ise sizin savaşçılarınız oluyor. Bu kartlarla defans ve saldırı yapıyorsunuz. Boarda koyuyorsunuz ve sırası geldiğinde hamle yapıyorsunuz. Yaptığınız hamle sonunda kart yok olmazsa hp / canı aldığı hasardan önceki haline doluyor.Shrines ise size level / seviye ve mana kazandırıyor.

Kombat biraz saçma geldi çünkü sizin 3/3 kartınız var rakibin 4/4 kartı var. Siz saldırdığınızda 4/1 kalıyor ve sizinki yok oluyor. Rakibinizinki boarda tekrar geri döndüğünde 4/4 oluyor ve sizin kartınız yok olduğu için o mücadeleden hiçbir şey kazanmamış oluyorsunuz.

Kartların özellikleri ise hız, saldırı, defans, level, mana.

Hız : Kartınızın hızı rakibinizden fazlaysa rakibiniz sizin hızlı olan kartınıza hasar veremiyor saldıramıyor. Hızı tamamen düşükse yani sıfırsa ozaman hiçbir yere saldıramıyor. Fakat bir ve üstündeyse rakibinizin Hero’suna saldırabiliyor.

Saldırı : Kartınızın vereceği hasar.

Defans : Kartınızın hitpointi yani canı. Can miktarı kadar ya da can miktarının üstünde hasar alırsa kartınız yok oluyor fakat can miktarından az hasar alırsa kartınız boarda geri dönüyor ve turn / sıra sonunda iyileşiyor.

Level : Kartlarınızın level / seviyesi var. Seviyeleri yüksek kartları kullanabilmeniz için shrine kartları ile seviye atlamalısınız. Shrine kartı kullandığınızda zaten size sorar seviye mi atlamak istiyorsunuz yoksa mana mı kazanmak istiyorsunuz şeklinde.

Mana : Kart kullanabilmek için mana değeriniz var. Elinizdeki mana değeri kadar kart kullanırsınız. Her tur sonunda mana değeri yenileniyor fakat artmıyor. Arttırmak için Shrine kartı kullanmalısınız.

 

Oyunda ayrıca kazandığınız altınlarla Deck satın alabiliyorsunuz. İçinden çıkan ve işinize yaramayacağını düşündüğünüz kartları ise parçalayarak yeni kart oluşturmak için malzeme oluşturuyorsunuz. Fakat bu işlemi ancak 300 karttan fazla kartınız olduğunda yapabiliyorsunuz.

Oyunda ayrıca görevler var ve bu görevler sonunda altın ve seviye kazanıyorsunuz. Accountunu seviye atladığında oyunun diğer özellikleri yani Ranked game gibi açılıyor.Ranked game de ise diğer oyuncularla dereceli müsabakaya katılıyorsunuz.

Oyunun sitesi için : buradan

Spellweaver - oyun inceleme - oyuncunun diyari - 3   Spellweaver - oyun inceleme - oyuncunun diyari - 4

 

 

 

 

 

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN