STEAM ÜCRETSİZ OYUNLAR – 2016

Steam ücretsiz oyunları eminim herkes tarafından yakından takip ediliyordur. Steam arşivinden en iyi ve en çok oynanan ücretsiz oyunların 2015 arşivini yapmıştık. Okumayanlar o arşivimizide inceleyebilirler yazının en altında linkini paylaşacağım. Steam bildiğiniz üzere bir çok ücretsiz oyunu bünyesinde barındırıyor. Steam platformu dışındada ücretsiz çok harika oyunlar mevcut. Bu oyunların araştırmalarınıda yaparak sitemizde paylaşacağım. Merak ettiğiniz oynamak istediğiniz oyunları yorum kısmında payşalabilir incelemesini istediğiniz oyunlarıda yine yorum kısmında veya bana mail atarak bildirebilirsiniz. Mail adresim mkedi@odplay.com

PALADINS

Blizzard’ın oyunu olan Overwatch’un ücreti bildiğiniz gibi biraz tuzlu. Fakat oyunu ve türünü biliyorsunuz. İki farklı takım, çeşitli haritalar, değişik class sisteminin mücadelesi ayrıca bu mücadeleye ek olarak haritanın kazanmanız için vermiş olduğu görev. İşte Overwatch için alternatif oyun olan Paladins’de aynı mantığı içeriyor hatta grafikleri bile hemen hemen aynı diyebiliriz ayrıca ücretsiz olmasıda bu oyunu oynamayı daha cazip kılıyor.

Linkimiz : Paladins Steam

 

UNTURNED

Düşük özelliklerde Pc’niz mi var? Fps oyunlarını seviyormusunuz? Peki ya survivor/hayatta kalma türünü seviyormusunuz? İşte bu oyun tam sizin aradığınız şey. Online serverlara girerek ( Türk oyuncuların bulunduğu bir çok Türk serverları mevcut ) arkadaşlarınızla veya tek başınıza mücadele verebiliyorsunuz. PVE serverlarında balık tutabilir, avlanabilir, bitki yetiştirebilir, kişiflere çıkabilirsiniz veya PVP serverlarına girerek diğer oyuncularla kıyasıya mücadele verebilir ve onları öldürünce gear/eşyalarına sahip olabilirsiniz.

Linkimiz : Unturned Steam

CLICKER HEROES

Tıklama bir hastalık gibidir hatta bir yarış. Ne kadar hızlı tıklarsanız, ne kadar uzun süre tıklarsanız o kadar güçlüsünüz. Online tıklama oyunları gücünüzü diğer oyuncularla kıyaslamanızı sağlıyor. Siz farenizin tuşuna tıkladıkça önünüzdeki yaratıklara damage/hasar vererek öldürüyorsunuz ve karşılığında gold kazanıyorsunuz. Bu gold ile yeni herolar alıyor ve ekibinizi güçlendiriyorsunuz. Daha güçlü yaratıklara daha yüksek hasar veriyorsunuz daha çok gold kazanıyorsunuz. Oyun böyle sürüp gidiyor. Bu oyun türünün çok fazla hayranı var. Belki sizde bu hayranlardan biri olacaksınız denemeden bilemezsiniz.

Linkimiz : Clicker Heroes Steam

 

BRAWLHALLA

İki boyutlu pvp içerikli güzel bir Fighter/dövüş oyunu. Steam üzerinden oldukça yüksek bir beğeniye sahip. Seçtiğiniz hero ile rakiplerinizi yenmeye çalışıyorsunuz. 1v1, 2v2, 4 ve 8 oyuncunun aynı anda rekabet edebileceği farklı haritalar ve ranked sistemi mevcut. İki boyutlu olduğundan bahsetmişmiydim.

Linkimiz : Brawlhalla steam

WORLD OF TANKS BLITZ

Yedi ülke ikiyüz tank ve bu tankların modifikasyonları. Çeşitlilik muazzam. Oyunlar 7v7 şeklinde takım çalışmasına dayanan kısa oyunlar. Tankınızı seçiyorsunuz ve mücadeleye başlıyorsunuz. Ülkelere göre görsellik ve çeşitlilik mevcut. Mücadele ettikçe daha iyi tankları ve daha iyi modifikasyonları alıyorsunuz. Oyunlar ortalama 5 dkk sürüyor. World of Tanks oyununa güzel bir alternatif.

Linkimiz : World of tanks blitz steam

TROVE

Minecraft oyununu biliyorsunuz. İşte Trove bu oyunun MMO türü. Bir çok oyuncu ile birlikte dungeonlar, raidler, görevler, keşifler gerçekleştiriyorsunuz. Oyunda farklı classlar ve bu classlara özgü yetenekler mevcut ayrıca mount yani binek sistemide var.

Linkimiz : Trove Steam

Rehberimiz : Trove rehber

ROBOCRAFT

Minik küplerle kendinize bir savaş aracı ya da uçağı yapıyorsunuz, silahlarınızı kuşanıyorsunuz ve pvp ye dalıyorsunuz. İşte size süper bir yaratıcılık ve fizik oyunu. Fizik kurallarının iyi optimize olduğu bir oyun mesela bütün ağırlığı öne verip tekerlekleri arkaya koyduğunuzda aracınız hareket etmeyeceği gibi hasar aldığınız yere göre aracınızın kontrolünü kaybedebiliyorsunuz.

Linkimiz : Robocraft steam

Diğer arşivimiz : Ücretsiz steam oyunları 2015

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN