Sven co-op – inceleme

2

Tam bir nostalji başka söze gerek yok. Hele ki benim yaşımda biri için. Bizim zamanımızda (büyüklerimiz hep bu şekilde konuşurdu şimdi çok iyi anlıyorum) co-op oyunu olarak bir half-life vardı bir de deltaforce. İnternet cafeler yeni açılmış en büyük internet cafenin bile 10 tane bilgisayarı ya vardı ya da yoktu. Ozamanlar oynardık half-life düşünün artık.

Oyuna ilk girdim, açıkçası fazla umutlu değilim. Giriş müziği değişmiş, üzüldüm. Tek bir resim gelmiş giriş ekranına. Sistem şimdiki ekran kartı çözünürlüklerini tanımıyor. En yüksek ayar 1280-1024, sesler inanılmaz yüksek hemen kısmak lazım. Bunlar kesin sizinde ilk yapmanız gereken şeyler olacak. Oyunu açtığınızda eminim sizde durumu çözmeye çalışacaksınız. Trailer izlediyseniz ki altta onuda vereceğim, arkadaşlarınızla görevlerden görevlere hikaye modu tarzı ilerliyorsunuz. Fakat oyuna girdiğinizde yani online bölüme girdiğinizde önünüze birsürü server dökülecek.

Latency’e göre serverları sıraladık girdik. Oda ne, değişik bir oyun modu. Biraz oynadık, beğenmedik ve çıktık sonra başka modları aradık açıkçası sevebileceğimiz modları bulana kadar biraz server değiştirdik. Sonunda bulduğumuz bir haritada hem bulmaca hem rabirent hem de aksiyon vardı. Bol bol eğlendik. Sizde seveceğiniz bir oyun modu ya da harita bulursanız saatlerin nasıl geçtiğini anlamazsınız gerçekten.

Ben özellikle hikaye modunu aradım. Fakat bir kaç kere pvp ve zombi öldürme modlarına girdim. Yanlız şunu söylemeliyim ki zombiler inanılmaz hızlı hareket ediyor. Bir kere vuruna kadar zombi iki tur atıyor. Belkide ben yaşlandım kim bilir :).

Oyunda bir kaç TR serverlarına rastladım. Latency oldukça düşük oluyor tavsiye ederim ayrıca chat ekranı, voice chat derken sosyalleşiyor insan.

Oyuna entegre edilmiş voice chat var. tek tuşla CSGO daki gibi konuşabilirsiniz.

Oyunda çok fazla karakter ve çok fazla harita var. Hepsini denemek inanın çok uzun zaman ister. Değişik renklerde spreyler ve logolar da mevcut. Fakat karakterler gerçekten çok çeşitli. Punisher bile var düşünün artık. Ah birde mantar gördüm. Yürüyen mantar. 🙂

Haydi size iyi oyunlar

 

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN