Travian Kingdoms – incelemesi

Merhaba Oyuncular

Travian Kingdoms Web tabanlı ve gelişmiş grafiklere sahip eski çağlarda geçen bir strateji oyunudur. Travian oynadıysanız bu oyuna yabancılık çekmezsiniz fakat oyuna eklenen bir çok yenilikten haberdar olmak için yine yazımızı okumanızda fayda var.

Oyuna bütün oyuncular gelişmemiş bir köy ve hammadde kaynakları ile başlıyor. Çevrenizdeki bütün köylerde sizin gibi sizin seviyenizde başlıyor.

Köyünüze yeni binalar inşa ederek ve seviyelerini yükselterek devam ediyorsunuz. Köyünüzü şehire çevirerek bu binaların ve hammadde seviyerini daha fazla yükseltebiliyorsunuz.

Asker eğiterek diğer köylere saldırabilir ve onların hammaddelerini alabilirsiniz veya defans yaparak sizden hammadde almalarını engelleyebilirsiniz.

Market inşa ederek diğer oyuncularla ticaret yapabilirsiniz. Market seviyesini yükselterek daha büyük rakamlarda hammadde ticareti yapabilirsiniz.

Kral yada Vali olmayı seçebilirsiniz ki bu seçim oyun başında size sunuluyor. Kral seçen oyuncular bir gün, vali seçen oyuncular yedi gün koruma süresi alıyorlar. Fakat kral olarak diğer oyuncuların krallıklarına katılabiliyorsunuz yani birliklere girebiliyorsunuz vali malesef tek başına birliklere giremiyor onun yerine kralının birliğine otomatik olarak katılıyor.

Birlik gibi gizli cemiyetler kurabiliyorsunuz ve gizli hedeflerinize kurmuş olduğunuz cemiyetteki arkadaşlarınız ile planlar yaparak ulaşabiliyorsunuz.

Bunların dışında oyuna birçok yenilik eklendi, haritanızı/topraklarınızı büyütme, hazine toplama, haydut kamplarına saldırı, vergiler vs vs.

Bu farklılıklarıda anlatacak olursak ;

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN