Travian Kingdoms – Kral

Oyuna kayıt olduktan sonraki eğitim bölümünün sonunda kral ya da vali seçimini yapıyorsunuz. Kral olursanız topraklarınıza hükmeder ve vergileri valilerden toplarsınız. Vali seçerseniz oyunun ilerleyen zamanlarında kral olabilirsiniz bu seçimi elçilik binasından kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İlk kez kral olmayı seçtiğinizde hemen olursunuz fakat daha sonra tekrar vali olmak isterseniz 24 saat ( bir gün ) beklersiniz. Tekrar bir değişim isterseniz iki gün beklersiniz ve daha sonraki her değişim isteğinizde bir gün eklenerek devam eder.

Valilikten krallığa geçtiğinizde nüfuzunuz artıcak ve köyünüzün etrafındaki karelere sahip olacaksınız. Nüfuzunuz nekadar artarsa okadar geniş bir alana yayılırsınız fakat bunun için önce köyünüzde aktif bir hazine binası kurmanız gerekmektedir.

Eğer sizin alanınız içinde başka köyler varsa bu köyleri saldırılara karşı korumanız gerekmektedir.

Sadece krallar bir birliğe katılabilir veya bir birlik kurabilir. Krallığın alanında bulunan diğer köyler otomatik olarak bu birliğe dahil olur ve kralın bu köylere saldırmaması, yağmalamaması gerekir. Kral aynı zamanda valilerinden birini derebeyi yapabilir bu özellik ile yetkileri artarak daha çok bilgiye sahip olur ve nüfuzunuzu arttırmaya katkıda bulunur.

Krallarığımı nasıl büyütürüm / Yeni vali nasıl yaparım

Vali teklifYeni bir vali edinebilmek için öncelikle nüfuzunuzu arttırmanız gerekmektedir. Diğer krallıktaki valinin nüfuzu sizin nüfuzunuzun %50sine ulaştığında onu sizin krallığınıza katabilirsiniz.  Valinin köyüne tıkladığınızda açılan bölümde sizin krallığınıza çağırmak için teklif çıkacaktır. Teklif gönderdiğiniz vali eğer aktif bir oyuncu değilse üç gün sonra otomatik olarak yapmış olduğunuz teklif kabul edilecektir.

 

 

 

Krallığa hızlı bakış

  • Nüfuzunuzun büyüklüğü köylerinizdeki aktif hazineye bağlıdır.
  • Eğer sizin köyünüzün nüfuzu komşu olduğunuz krallığın nüfuzundan çok fazlaysa, bu krallığın sahip olduğu topraklara da yayılabilirsiniz ve eğer bu topraklarda köy varsa sizin krallığınızın alanına katılır.
  • Krallığınızı büyüttüğünüzde topraklarınıza katılan köylere valilik teklifi yapabilirsiniz.
  • Krallık sınırları içerisinde ki tüm köyleri korumanız gerekir. Karşılığında onlardan vergi alabilirsiniz.
  • Valiler size hazine kazandırabilir.
  • Hazinenizdeki hazineler size hammadde ve birliğinize puan kazandırır. Nüfuzunuzu arttırmaya yardımcı olur.

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Ghost of a Tale: İnceleme

Ghost of a Tale, DreamWorks and Universal Pictures veteran Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN