Wind of Luck: Arena inceleme

2009 yılında kurulan  Trazzy Entertainment firması tarafından çıkarılan online gemi oyununa steam üzerinden ulaşabilirsiniz.

Oyun 9v9 ve 1v1 mapleri ile online olarak oynanıyor. Eski çağ savaş gemilerini içeren bu oyunda harita küçük olduğu için aksiyon hiç düşmüyor. Kazandığınız oyun sonunda topladığınız ganimetlerle geminizi geliştirebiliyor veya yeni gemi alıyorsun.

İşin komik tarafı oyuna ilk başladığınızda tek yelkenli balıkçı teknesine benzeyen küçük bir gemiyle oynuyorsunuz. Komik olan tarafı ise karşınıza yüksek seviyeli rakipler gelince neredeyse tek isabetli atışta batıyorsunuz. Tamamen savunma üzerine oynamanız gerek. Diğer gemilerle ve kendi takımınızdaki gemilerle çarpışarak hasar alabiliyorsunuz buna dikkat edin.

9v9 haritada rakip takımın ve sizin üssünüz var. Rakibinin üssünü ilk ele geçiren oyunu kazanıyor. Rakibinizin başlangıç alanına gittiğinizde bu üs çember şeklinde gösteriliyor ve bu çemberin içinde ne kadar çok gemi ile durursanız okadar hızlı puan kazanıyorsunuz.

wola_2014-10-23_13-16-09-44

Gemilerin kendisine özgü yetenek denebilecek özellikleride mevcut. Mesela yanan varil atarak rakip gemiyi yakıyor ve belli bir süre hasar veriyorsunuz, toplarınız ve kullandığınız vermi hatta tayfalarınız bile çok önemli savaşta. Tayfalarınızı “Tavern” den satın alıyorsunuz. Satın alırken çok dikkat edin çünkü özellikleri gerçekten çok önemli. Daha hızlı gemi, topları hızlı doldurma, daha hızlı manevra vs. gibi özellikler katabiliyorlar.

Oyun benim beklentilerimin çok gerisinde fakat çok yeni bir oyun. İki çeşit “Battle” seçeneği olması bunu zaten gösteriyor. Oyuncu sayısında hiçbir problem yok, çok fazla sıra beklemeden savaş alanına girebiliyorsunuz.

Eski çağ gemileri ve korsan oyunlarını seven oyuncuların dikkatini daha çok çeken bu oyun malesef beni pek kendisinde tutamadı.

Herkese iyi oyunlar

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Breathedge İnceleme

Breathedge, RedRuins Softworks tarafından geliştirilen uzayda hayatta kalma oyunu. Kontrolünü aldığımız karakterin dedesi ölmüş ve onu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN