ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu.

Studio Wildcard ARK: Survival Evolved‘u 2020’de bitirirken aksiyon-macera hayatta kalma oyununun devamı olarak ARK 2 gelişi için göz kırptı. Pandeminin devam etmesiyle neredeyse tüm oyun camiasında geliştirme ertelemeleri ortaya çıkıyor. Studio Wildcard da ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 için çıkış tarihini ileri atmak zorunda kaldı.

Bir çok oyunseverin hatırlayacağı üzere ARK serileri 2020’de epey ses getirmişti. Bunun üzerine geliştiriciler hem çok beklenen devam oyunu ARK 2’nin Xbox Series X’e özel geleceğini belirtip bir de oyundan baz alınan bir animasyon serisinin geleceği haberini de vermişti. Pandemi dolayısıyla bu duyurulan projelerde de ertelemeler olması kaçınılmaz oldu.

Resmi ARK websitesine göre, Studio Wildcard Genesis Part 2 DLCsinin durumunu güncelledi. Önceden Mart 2021’de yayınlanacağı duyurulan DLC için ekip özür dileyerek planlanana çıkış tarihine içeriğin yetişemediği ve 26 Mayıs 2021‘e ertelendiğini belirtti. Websitesinde belirtildiğine göre, çalışma ortamındaki pandemi düzenlemelerinin ertelemede önemli bir etkisi olmuş.

Genesis 2, ARK: Survival Evolved ana hikayesinin kapanışı da olacak. Bu yüzden ekip hikaye için 6 yıllık emeklerinin karşılığını almak ve içeriğin kalitesine bağlılığı korumak için özel bir efor sarf ettikleri bunun da zorlayıcı oluşundan bahsetti.

Oyuncuların biraz da gönlünü almak için geliştiriciler Genesis Part 2 ile ilgili yeni güncelleme bilgileri paylaştı. Buna göre; evcilleştirilebilen yeni bir uçan yaratık olan Voidwyrm DLC’nin çıkışıyla oyuna katılacak. Diğer bir bilgi de ARK‘ın haritası neredeyse tümüyle açık ve yaşanabilir olacak ve oyuncuların oyun deneyimi ve oynayışını geliştirmesi umulan bazı oynanış-kalitesi arttıracak değişikler de gelecek.

ARK: Survival Evolved PC, PlayStation 4, Xbox One, Linux, Android, iOS, Switch platformlarında oynanabilir. Ayrıca Stadia versiyonu da geliştirilme aşamasında.

Kimdir Vena

Check Also

Nisan Fortnite Crew Allie Sızıntısı Doğrulandı

Epic Games resmi olarak Alli karakterinin Fortnite oyununa 1 Nisan’da geleceğini doğruladı. Lynx’in kız kardeşi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN