Call of Duty: Warzone Streamer ve Youtuberlar Oyunu Bırakıyor

Call of Duty: Warzone oyundaki hileler sebebiyle ünlü bir oyuncusunu daha kaybetti. Hile problemi uzun süredir devam etmesine rağmen geçerli ve kalıcı çözümler bulunamıyor. Activision’un uğraşlarına rağmen oyundaki hacker problemi giderek daha kötü bir hal alıyor.

Çeşitli streamer ve youtuberlar bitmeyen hacker probleminden dolayı bir süredir Call of Duty: Warzone u artık oynamamayı düşünüyorlardı. Önceleri Activision arka arkaya getirdiği banlar ve hile karşıtı girişimlerde bulunmuş olsa da şimdiki hacker artışına karşı başarılı bir çözümde bulunamadı.

Ünlü yayıncı ve youtuber Vikkstar son videosunda Call of Duty: Warzone u bırakmasını açıklıyor. Uzun süredir devam eden hile ve hacker probleminin farkında olmasına rağmen kendisi için bardağı taşıran damlanın stream yapan bir oyuncunun canlı yayında hile yapması olduğunu söylüyor. Pek çok stream aracısı için bu hareket streamer’ı banlamakla sonlanırken Facebook’un böyle bir kuralı yok. Hatta Facebook Vikkstar’ın kastettiği streamer’ı da banlamaması Vikkstar’ın oyunu bırakmasını tetikleyen son nokta olmuş.

Call of Duty: Warzone ekibinin bu hile ve hackerlara hala çözüm bulamaması ve Vikkstar’ın tepkisiyle başka streamer ve youtuberlar da oyunu bırakma yolunda gidiyor. Ünlü yayıncı ve streamer’ın açık şekilde oyunu bırakmasının pek çok oyuncu için de aynı durumu tetikleyecek olması tahmin ediliyor.

Bunun yanı sıra Activision’dan hala net bir tepki yok. En son oyunda sıfır-tolerans politikasıyla ilgili bir mesaj tekrar görüntülendi ama oyuncular bunun etkili ve yeterli olmadığı görüşünde. Zaten geçmişte de bu mesaj hackerları durduramamıştı. Şu an için Call of Duty: Warzone oyuncuları için tek koruma oyun-içi raporlama sistemi. Bu sistemde de oyuncu şüpheli bir hacker durumu gördüğünde kaydedip o oyuncuyu raporlayabiliyor.

Kimdir Vena

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN