Diablo II: Resurrected ile İlgili Her Şey

Geçtiğimiz BlizzConline‘da uzun zamandır konuşulan Diablo II’nin remasterı ile ilgili bilgiler açıklanmıştı. Diablo II malumunuz 2000 yılında piyasaya çıkmış bir efsane. Günümüzün aksiyon-RPGlerinin oluşumunda büyük etkisi var. Remaster ile bu klasiğin yeni bir görünüm ve daha gelişmiş oynanışla gelmesi amaçlanıyor tabii ki 21 yıllık klasik değerini bozmadan.

BlizzConline’da yapılan açıklamalarla Diablo II: Resurrected yeni bir görünümle beraber daha derin bir online fonksiyonellik ve orijinali korurken oyun için kaliteyi arttıracak gelişmelerle gelecek.

Hangi Platformlarda

Tüm diğer Blizzard oyunları gibi PC için Battle.net üzerinden oynanabileceği gibi PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch platformlarında da oynanabilecek.

Çıkış Tarihi

Yayınlanma tarihi kesin olmamakla birlikte 2021’in ilerleyen zamanlarında çıkması planlanıyor. Çıkış tarihinden aylar önce alpha testler başlayacak. PC için alpha testlere sitesinden başvurabilirsiniz.

Gelecek Yenilikler

Diablo II: Resurrected orijinal oyun ve Lord of Destruction expansionı ile tam edisyonu içeriyor. En büyük değişiklik 4K çözünürlüklü yeni görsel stil. Orijinali elbette 2D olan Diablo II: Resurrected oyununda ikonik karakterler, mekanlar, yaratıklar ve eşyalar artık 3D mekaniğiyle tekrar canlanacak. Orijinal oyunun sinematik ve soundtrack’i de tekrar gözden geçecek. Orijinal Diablo II’yi olduğu gibi oynamak isterseniz de legacy button’una tıklayıp hemen klasik görünüme geçebileceksiniz.

Blizzard’ın aktardığına göre mekanik seviyede Resurrected temel oynanış olarak orijinalinden çok farklı değil. Bunun yanında oyuna gelecek güncellemelerle karakterin dungeon farmları ve güçlenmesinin daha az monoton ve daha az sıkıcı olması hedefleniyor. En büyük değişimlerden biri loot yönetimi ve akışıyla alakalı ki oyuna yeni bir paylaşımlı stash box geliyor, bunun sayesinde farklı karakterlerinizle kolayca item paylaşımı yapmanız sağlanmış olacak. Orijinal oyunda itemları tüm karakterlerinizle paylaştırmak istediğinizde boş bir server bulup gear’ı droplayıp diğer karakterinize geçip itemı yerden almanız gerekiyordu. Yeni mekanikle oyunda çok büyük bir değişim olmuyor ama daha hardcore oyuncular için işler daha kolay yönetilebilir hale gelmiş oluyor.

Oyun tasarımcısı Andre Abragamian açıklamasında ezoterik hatta tarih önce orijinal oyun unsurlarının hala anlamlı olduğunu belirtti:

”Diablo II’yi tekrar gözden geçirirken, 20 yıl sonra olmasına rağmen, oyunda hala müthiş unsurlar olduğunu gördük. Hala oyunda keyif veren çok şey var. O yüzden orijinal oyundaki keyfi devam ettirmek temel unsurlardan biri. Orijinal Diablo aksiyon-RPG oyun türünün oluşumunda bir temel oldu. Eski bir oyun olsa da pek çok ilginç tasarım unsurları hala oyuncular için ilginç yollar ve pek çok hikaye noktası oluşturabiliyor. Bu nedenle oyun için diğer temel direk de ”gariplikleri kucakla” mottosuyla açıklanabilir çünkü bu ”gariplikler” Diablo II’yi Diablo II yapan unsurlar.”

Multiplayer ve Cross-Progression Olacak Mı?

Diablo II: Resurrected oyununda da çok oyunculu online olacak. 8-oyunculu oyunların geri gelmesiyle beraber Resurrected’ın online altyapısı oyuncuları cheaterlar ve hackten korumak için güncellendi. Ayrıca cross-progression’a da izin veriyor. Yani Diablo III: Ultimate Evil Edition’daki gibi oyunun farklı versiyonlarından kaydedilmiş dosyalarınızı getirebiliyorsunuz. Bunun yanında Resurrected’da farklı platformlar arası cross-play olmayacağı doğrulandı.

Remaster’ın Ardındakiler

Diablo II: Resurrected Blizzard Entertainmant yanında geliştirici Vicarious Visions’dan geliyor. İkili öncesinde Crash Bandicoot: N-Sane Trilogy remasterı ve Tony Hawk: Pro Skater 1+2’de çalışmıştı. Remasterın yanında Vicarious Visions Diablo II’yi konsollara getirme kısmında da vardı.

Orijinal Diablo Oynanabilecek Mi?

WarCraft III: Reforged’daki hatasından ders alan Blizzard, Warcraft III: Reforged remaster versiyonu direkt orijinalle değiştirilmişti, Diablo II’nin orijinalini Battle.net üzerinde remaster versiyonunun yanında bıraktı. Orijinal Diablo II’yi oynamak isteyenler yine Battle.net üzerinden oynayabilecek.

Kaynak: Gamespot

Kimdir Vena

Check Also

Nisan Fortnite Crew Allie Sızıntısı Doğrulandı

Epic Games resmi olarak Alli karakterinin Fortnite oyununa 1 Nisan’da geleceğini doğruladı. Lynx’in kız kardeşi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN