EA Games Ünlü Gamer Ninja’ya Apex Legends Oynaması İçin 1 Milyon Dolar Ödemiş

EA Games ünlü twitch yayıncısı Ninja‘ya Apex Legends oynaması için 1 milyon dolar ödemiş. Reuters‘ın haberine göre Ninja nickiyle bilinen Tyler Blevins’in tweetinin değeri 1 milyon dolar.

Apex Legends‘ın tanıtımı için EA Games’in seçtiği ”profesyonel” isimlerden biri Ninja. Oyunun yayınlandığı ilk günlerde Twitch‘te 13 milyondan fazla takipçisine Apex streami yapmaya başlamasının ilk üç günde Apex Legends‘ın 10 milyon oyuncuya erişmiş olmasında bir katkısı var gibi görünüyor. Reuters’ın anonim kaynağı 27 yaşındaki ünlü yayıncının 6 Şubattaki tweeti ve streamleri için yaklaşık olarak 1 milyon dolar ödeme aldığını söylüyor.

Epic Games’in dünyayı kasıp kavuran Fortnite‘ından sonra EA Games gibi büyük firmalar da bazı değişikliklere gitmeye başladılar.

EA ve Ninja‘nın temsilcileri yapılan ödemeye yorum yapmayı reddetseler de gizli kaynağın belirttiği miktar Ninja‘nın Fortnite streamlerinden aylık kazancının iki katından da fazla ( raporlara göre ) forumlardaki aylık kazanç tahminlerinden ise kat kat fazla.

Ninja Apex Legends

EA ayrıca Apex Legends oynaması için 6 milyon takipçili bir başka Twitch yayıncısı Shroud‘a da teklifte bulunmuş ama anlaşamadıklarından teklif kabul edilmemiş.

Ninja ve EA anlaşması oyunculuk/gamerlığın profesyonelleşmesine katkıda bulunacak sağlam bir yol açmış gibi görünüyor. Twitch ve Youtube ya da daha genel manada stream ve video çekimiyle beraber oyun oynamak eskisinden daha ciddiye alınır hale geldi üzerine hala gelişmesi gerekse de geleceğin futbolu, basketbolu olacak olan e-spor alanının açılmasına da katkıda bulundu. Reuters’ın tabiriyle yatak odasında pc/konsol başında büyüyen ergenlerin endüstrinin baş rollerine reklam amacıyla gelmesi pahalı televizyon reklamlarının yerini alacak görünüyor.

EA’in hisse ve market değeri Apex Legends‘dan üç gün sonra %16 yani 4 milton dolarlık artışa geçti ve bir ay sonra Apex 50 milyon oyuncuya ulaştı. Tabii bu sayı 200 milyon oyuncusu olan Fortnite’ın çeyreği ediyor.

Sonuç olarak Apex Legends‘ın çıkar çıkmaz bu kadar hızlı tanınıp twitch.tv‘de izlenen oyunlarda birinci sıraya yerleşmesinde bu yeni reklam taktiğinin etkisinin olmadığını söylemek zor olur herhalde.

Kimdir Vena

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN