Guild Wars 2 Bedava oldu – ücretsiz – Free 2 play

Merhaba oyuncular.

Bugün size kötü görünen ya da “bu oyunda mı bitti ?” sorusunu sorduran bir haberle dikkatlerinizi çekiyorum.

MMO piyasasında her geçen gün büyük firmaların ödeme ve aylık ücretin olduğu oyunlarını bedava yaptığını görüyoruz. Aylık ücret ödemenin neredeyse bittiği bu yıllarda çok az oyun bu sistemi devam ettiriyor. Bunlardan aklımıza ilk gelenler Lord of the Rings Online, Star Wars the Old Republic, Elder Scrolls Online ve daha küçük firmaların Star Trek Online, Age of Conan gibi. Peki şöyle söyleye bilirmisiniz? Bu oyunları oynayanlar artık hiç keyif almadığını söyleyebilir mi?

Oyunların bedava olması iyi mi, kötü mü?

Bana sorarsanız iyi. Evet oyuncu kalitesi düşüyor fakat oyuncu sayısı artıyor. Level ( Seviye ) ve Gear ( Zırh ) kasarken yapmış olduğumuz ufak Pvp veya Dungeon’lar ( zindan ) için oyuncu bulmanın zor olduğu zamanlarda f2p oyuncuları yardımımıza koşuyor. Gear’ları dizip kendimizi hazır hissetiğimiz zaman ise iyi Clan’lar, Guild’ler, topluluklar ile konuşup, anlaşıp onlara katılarak Hardcore Dungeon, Raid, Rated Pvp gibi daha iyi oyuncunların daha çoğunu hedeflediği üst seviye zorlukları başarmak istediği ortamlar oluşuyor. Bunların belki çok azı f2p oyunculardır fakat eminim hepsi seviyeli ve muhabbetlerinden keyif alacağınız insanlardır.

Gw2 oyuncu kıtlığımı çekiyor du?

Ben bu oyunu çok uzun zamandır oynuyorum ve gerek pvp, gerek Dungeon, gerek WvW olsun hiç oyuncu sorunu çekmedim. Firma daha çok oyuncuyu çekmekten ziyade, oyunculara Gw2 yi sevdirmeyi hedefliyor. Yaptığı açıklamalarda da bunu dile getiren Arenanet kurusucu Mike OBrien;

Gw2 yi bedava yaptık çünkü bu oyunu oynayan herkesin seveceğini ve EXP paketini alacağını biliyoruz. Bu bizim için çok zor bir karar oldu.

23 Ekim 2015 tarihinde çıkacak Exp paketi ile Guild Wars 2 bir çok yeniliği bizlere sunacak. Yeni oyuncuların Gw2’nin oyun sistemini tanımaları ve sevmeleri için gerçekten uzun bir zaman gibi gözüküyor.

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Nisan Fortnite Crew Allie Sızıntısı Doğrulandı

Epic Games resmi olarak Alli karakterinin Fortnite oyununa 1 Nisan’da geleceğini doğruladı. Lynx’in kız kardeşi …

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN