Halo Infinite Oyununa İçeriden Bakış

Halo Infinite oyununun ardındaki sanat ekibi Zeta Halo‘yu nasıl canlandırdıklarını anlattı.

343 Industries

Halo geliştiricisi 343 Industries‘den gelen yeni bir Inside Infinite’de Halo Infinite oyununun yeni yerleşimi Zeta Halo hakkında bilgi veriliyor.

Bugün yayınlanan blog postlarında 343 Industries, Halo Infinite ekibinden içeriden bazı bilgileri paylaştı. Bu ekip Campaign Art başında Justin Dinges, Sandbox başında Troy Mashburn ve World Design başında Josh Mulke’den oluşuyor. Röportaj Zeta Halo’yu ortaya çıkarmayla ilgili konuları kapsıyor.

Geliştiricilerin yeni bir Halo dünyası yaratırken serinin köklerine de bağlı kalmasına önem verdikleri açıkça görülüyor. Dinges ”Oyuncuların Halo: Combat Evolved’u iyisiyle hatırlatan bir oyun deneyimi yaşamalarını istedik, tabii ki modernleştirilmiş grafiklerle.” diyor.

343 Industries

Geliştiriciler, Zeta Halo yapım aşamasında oyunun köklerine bağlılıkla beraber yalınlık kavramının da onlara rehberlik eden ana prensip ve artistik gaye olduğunu belirtiyor. ”Bu yeni macera köklerine dönerken gereksiz detaylarla boğmadan görsel bir keyif yaşatabilecek okunurluk ve net artistik kompozisyonu verebilmeli.”

Zeta Halo nun ardındaki sanat ekibi oyunun renk paletini yaratırken Pasifik Kuzeybatı arazilerinden dağlar, ormanlar ve vadilerden ilham almışlar. Halo Infinite oyununun sanatsal konseptinin muhteşemliğini yayılmış orman manzaralarından anlayabiliyorsunuz.

”Yayılmışlık” gerçekten de anahtar noktalardan. Oyunun ardındaki ekip gururla Halo Infinite in şimdiye kadarki en büyük Halo oyunu olduğunu söylüyor: ”Halo Infinite en geniş ve macera dolu Halo oyunu. Bu bizim 20 yıl önce yapmanın hayalini kurduğumuz Halo.”

343 Industries

Kaynak: 343 Industries

Kimdir Vena

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN