Heroes of the Storm Blackheart’s Bay Türkçe açıklama

Heroes of the Storm Blackheart’s Bay haritasının nasıl odluğunu nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatayım.

Blackheart’s Bay

Blackhearts-Bay

Doubloon Toplama :  Doubloon toplamak için ( altın paraları ) haydutlara/Mercenaries, iskeletlere/skeletons veya sandıklara/chest hasar vermeniz gerekmektedir. Haydutları ve iskelerleri zaman zaman haritada çıkan kamplarına giderek öldürmelisiniz ki bu kamplar sağ alt köşedeki küçük haritanızda/mini map  mor bayraklarla gösterilmektedir. Öldürdüğünüz her haydut veya iskelet 1 adet doubloon düşürür.  Kaç adet doubloon’a sahip olduğunuz  nickinizin ve hp barınızın sol tarafında görebilirsiniz. Takım arkadaşlarınızın ve rakibinizin de kaç adet doubloon’u olduğu yine nicklerinin yanında görülmektedir. Rakibinizi öldürdüğünüz zaman sahip olduğu bütün doubloon’lar yere düşer acele ederseniz bunları diğer oyunculardan önce toplayabilirsiniz.

Korsan ve Gemi : Haritanın tam ortasında bulunan korsanı ve hemen arkasındaki gemiyi farketmişsinizdir. Bu korsanın yanına giderek farenize sağ tıklayınız, sahip olduğunuz bütün doubloon’u bu korsana vermiş olacaksınız. Doubloon’ları verme işlemi birkaç saniye sürebiliyor bu sırada hasar alırsanız işlem iptal oluyor ve tekrar tıklamanız gerekiyor.

Gemi ve Bombardıman : Sahip olduğunuz Doubloon’ları korsana verdiğimizde sağ alt köşede sizin takımınıza ait sayının arttığını göreceksiniz. Bu sayıyı ilk tamamlayan takım gemiyi düşman takımın kulelerine saldırması için kiralamış olur. Gemi gerçekten çok yüksek hasar veriyor. Gemiyi her kiraladığınızda sağ alttaki size ait olan rakamın arttığını göreceksiniz. Nekadar çok kiralarsanız bu sayı okadar çok artar fakat rakibinizin ki aynı kalır.  Mesela siz 5 kere kiraladıysanız  onun ücretini ödersiniz rakibiniz 1 kere kullandıysa onun ücretini öder.

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN