Heroes of the Storm Maç Sistemi Değişiyor

Geçen Kasım ayında yapılan Blizzcon’dan bu yana Heroes of the storm maç sistemi düzeltilmeye çalışılıyor. Hots ekibi son bir kaç ay sistem üzerinde sıkı çalışarak ve oyuncuların yorumlarını da inceleyerek büyük değişiklikler yaptı. Bu süre içerisinde en çok maç sistemi ve eşleşme sistemi üzerine yoğunlaştıklarını belittiler.

Peki Heroes of the storm maç sisteminde neler değişti;

Adil maçlar

Heroes of the storm maç sistemi öncesi

Heroes of the Storm Maç Sistemi değişikliklerinde ilk ve en önemli şey iki takımında maç kazanma oranı değişti. %45 – %50 arasında her takımın maç kazanma şansı var.  Daha önce bu şansı oyunların %66’sı değerlendirebilirken şimdi %97’si değerlendirebiliyor.

Yeni oyuncular vs tecrübeli oyuncular

Sistemde her 10.000 oyun içerisinde 500 oyun yeni oyuna başlamış oyuncular tecrübeli oyuncularla karşılaşıyor ve oyunlar adaletsiz oluyordu. Yeni gelen güncelleme ile bu rakam artık 10.000 oyunda 5 oyuna indi. Tecrübesiz oyuncular artık çok düşük oranla tecrübeli oyunculara karşı oynayacağından hem oyundan keyif alacak hem de oyunda daha etkili olabilecekler.

Takım kuralları

Takım eşleşmeleride artık değişti. Gerçi bu değişiklik 15 Aralıkta zaten gelmişti. İki takım eşleştiğinde bir takımda 4 savaşçı / warrior olurken karşı takımda hiç olmuyordu. Yeni sistem ile artık bu dengesizlik mümkün olduğu kadar azaldı ve iki takımada eşit şekilde savaşçı / warrior gelmesi sağlandı. Aynı sistem şimdi Support yani destek sınıfları içinde geçerli olacak.

Full Party vs Solo Players

Oyunlarda Full Party yani party limitini tam doldurarak maçlara giren ve solo players yani tek başına oynayan oyuncularla karşılaşan takımlar oldukça fazlaydı. Oyunlarda dengesizlik olduğu gibi aynı zamanda maçlar pek adaletli olmuyordu. Bu tip karşılaşmalar artık azaltıldı ve 10.000 maçın sadece 29’unda denk gelmeye başladı.

Ranked Maç Karşılaşmaları 

Yeni Class / sınıf denemek isteyen ya da ranked maçlara daha önce oynamadığı ya da az oynadığı bir class ile giren oyuncular örneğin Rank 1-2, yüksek rankli oyuncularla karşılaşıyor ve çok zor zamanlar yaşıyorlardı. Sonuçta o class üzerinde ustalaşmadığı gibi classın tüm özelliklerini açamadığı için tam verim alamıyordu.

Sistem bunu düzeltmek için artık düşük rank classları yüksek rank classlarla eşleştirmeyi azalttı. Henüz bu karşılaşmaların istatistikleri ve verimi paylaşılmadı, test aşamasında.

Haber kaynağı : kaynak

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Nisan Fortnite Crew Allie Sızıntısı Doğrulandı

Epic Games resmi olarak Alli karakterinin Fortnite oyununa 1 Nisan’da geleceğini doğruladı. Lynx’in kız kardeşi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN