Mario’daki Boo Super Mario’nun Tasarımcısının Eşinden Esinlenilmiş

İlk defa Super Mario Bros. 3’te ortaya çıkan Booların esin kaynağı Super Mario‘nun tasarımcılarından Takashi Tezuka’nın eşiymiş.

Super Mario ve Legend of Zelda‘nın da dahil olduğu Nintendo’nun pek çok önde gelen oyununun tasarımında rol alan Takashi Tezuka 1984’ten beri Nintendo’nun ekibine dahil. Dolayısıyla Super Mario Bros’un her bir Super Mario oyununda onun da imzası var.

Mario Bros. 3’de oyuna katılan Boo, Mario ile karşılaştığında gözlerini kapatıp kıpırdamadan dururken Mario arkasını döndüğünde adım adım ona yaklaşıp değerse hasar veriyor.

Booların bu ilginç tepkisi hayalet olmalarından gelmiyor. Bu davranışlarının esin kaynağı Tezuka’nın eşi. Nintendo’dan Shigeru Miyamoto’nun verdiği röportajda belirttiği; ”Tezuka’nın eşi normalde son derece sessiz biri fakat bir gün Tezuka’nın tüm zamanını işte geçirmesiyle ilgili öfke patlaması yaşamıştı.” Tezuka’nın eşinin bu hızlı duygu değişimi Boo’yu yaratma fikrini vermişti.

King Boo

20 yıldan fazladır Boo Mushroom Kingdom’ın önemli bir karakteri. Hayaletin farklı varyasyonları da oluşturuldu; Luigi’s Mansion’daki King Boo gibi. Tezuka’nın eşinin Boo’ya ilham olduğunu bilip bilmediği ise merak konusu.

Kimdir Vena

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN