Microsoft’un 23 Martta Xbox Etkinliği Düzenleyeceği Söylentisi

Gelecek Xbox etkinliğinin Bethesda oyunları ve onun dışında da Elden Ring gibi bazı üçüncü parti oyunları içereceği konuşuluyor.

Microsoft’un Bethesda‘nın da bağlı olduğu ZeniMax Media‘yı bünyesine katmasının tamamlanmasıyla Mart ayı için yeni bir Xbox etkinliği planlanıyor. Bunun devamında Microsoft’un etkinlik serisi olarak devamının geleceği konuşuluyor. İçeriden verilen bilgiye göre Xbox etkinliği genel olarak Bethesda oyunlarına odaklanırken üçüncü partilerden Elden Ring gibi oyunları da seçecek. Elden Ring, FromSoftware tarafından geliştirilmiş, Bandai Namco Entertainment’ın Microsoft Windows, PS4 ve Xbox One için 2021 sonunda yayınlanması planlanan bir aksiyon RPG.

Elden Ring, Hidetaka Miyazaki tarafından yönetilecek, H. Miyazaki daha önce yine FromSoftware‘in Souls serisinde çalışmıştı. Elden Ring‘in dünyasını yaratmada ünlü yazar George R. R. Martin ile çalışacaklar. Ayrıca Game of Thrones ekibinden bazılarının da oyunun geliştirme aşamasında destek olduğu açıklandı.

Xbox Etkinliği 19 Mart ile 28 Mart arasında düzenlenecek London Games Festival (LGF) ile denk geliyor ve LGF’nin yeni oyunlardan resmi seçimi de festivalde olacak.

25 Martta BAFTA Oyun Ödülleri de Londra’da düzenleniyor. İlk defa bu ödül töreninde hayranların oyuyla belirlenecek EE Yılın Oyunu Ödülü de olacak. Bu ödüle aday oyunlar; Animal Crossing: New Horizons, Call of Duty: Warzone, Ghost of Tsushima, Hades, The Last of Us 2 ve VALORANT. Aday listesi oyun endüstrisinin önde gelen uzmanları ve oyun habercilerinin katıldığı panelde oluşturulmuştu.

Microsoft geçtiğimiz Eylül ayında ZeniMax Media‘yı bünyesine katmak için 7.5 milyar dolarlık bir teklif sunmuştu. Anlaşmanın sonuçlanması Mart ayının başında gerçekleşecek. Hemen ardından Bethesda Softworks‘ün oyunlarının da olduğu gelecek Xbox etkinlikleri açıklanacak.

Kimdir Vena

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN