Project Spark Tamemen Bedava Olacak

Microsoft tarafından yaratılan Project Spark bir oyun yapma programıdır. Oyun severler arasında mutlaka kendi oyununu yapmak isteyenler vardır ya da mevcut bir oyun için “keşke şöyle olsaydı” diyenler. Piyasadaki oyun yapımı için kullanılan programların çok yüksek fiyatlarda satıldığı da bir gerçek. Microsoft firmasının böyle bir adım atması beni gerçekten çok şaşırttı ki bu firma bütün ürünlerine çok yüksek fiyatlar biçmekle ünlü kazanmaş.

5 Ekim’de ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu program ile hayal gücünüzün sınırlarını zorlamaya çok az kaldı. Tabi ki program içerisinde bir Market Place yani mağaza olacak. Bu mağazada programı geliştirecek ürünler ve ek özellikler satılacak. Ayrıca programın çıkış tarihinde bir DLC çıkacak. Bu DLC ücretli olacağı gibi programa çok güzel yenilikler katıcak.

Microsoft firmasının herşeyi ücretsiz yapmasını beklemiyorduk zaten değil mi 🙂

Oyun yapmak isteyen oyuncuların mutlaka bir denemesi gerek. Yapılabilecek şeylerin örnekler internette mevcut ayrıca sizinle güzel bir tanıtım videosu paylaşmak istiyorum.

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN