PS4 ile Nasıl Stream Yapılır, Twitch Ayarları

Merhaba PS4 kullanıcıları,

İnternet hızının artması ile birlikte bir çok oyuncu yayın hayatına başlıyor. Youtube ve Twitch yayıncıları daha güzel içerikler üretmek için birbirleriyle yarışıyor. Bu platformlarda daha kolay görsel içerik sağlamak adına internet siteleri de birbiriyle yarışıyor. Mesela Obs ve Twitchlab‘ın birleşmesi yayıncılar açısında oldukça iyi oldu. Artık Obs clienti üzerinden yayınlarınıza overlay ekleyebilecek yayınlarınızı istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. Bu terimler size yabancı geliyorsa yazının tamamını okumanızı öneririm.

PS4 Yayıncısı Olmak

Yayıncı olmak için internet yükleme/upload hızınızın 2MB üzeri olması gerekiyor. PS4 üzerinden Youtube veya Twitch yayını yapmak bilgisayarda yayın yapmaya göre oldukça basit. Hatta tek bir tuş ile kullanıcı hesabınıza giriyor ve canlı yayına başlıyorsunuz ki bilmeyenler için söylüyorum bunu oyun içerisinde “share” tuşu ile yapıyoruz (wi-fi kullanmanızı önermem). Fakat yayın hayatı biraz görselliğe de önem veriyor. Belki sadece kameranızı açıp mikrofonunuzu alıp yayın yapabilirsiniz fakat biri sizi takip ettiğinde gelecek uyarı veya ekranda çıkacak renkli görseller, bağış yapıldığında kişisel teşekkürlerinizi iletmeniz sizi daha samimi ve farklı kılabilir.

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey Twitch.tv üzerinden bir hesap oluşturmanız. Önce internet tarayıcımızdan twitch adresine gidip sağ üst köşede üyelik ile ilgili bölümden üye olduktan sonra hesabımızı aktifleştiriyoruz. Normal bir yayın yapmak için sadece bu hesaba ihtiyacınız var. PS4 üzerinden oyuna girdiğinizde “share” düğmesine basıp Twitch uygulamasını seçtiğinizde yayına başlıyorsunuz.

İkinci kısımda ise bilgisayara ya da laptopa ihtiyacınız olacak. Twitch yayınlarınızı bilgisayar/laptop ekranı üzerinden takip edebilir ve overlay hazırlayarak takipçileriniz, aboneleriniz için bilgilendirme görselini sunabilirsiniz.

Öncelikle streamlabs üzerinden bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı oluşturduktan sonra Streamlab‘a giriyoruz ve Obs ile anlaşmalı clienti indiriyoruz.

Streamlabs clienti size hem overlay hem de takipçi uyarıları için güzel görseller sunabiliyor. Bu ayarları “Themes” bölümünde yapabiliyorsunuz. Overlay kamera görüntünüzün etrafındaki pencere ve takipçi ve bağışçılarınızı ekranda gösteren görseller bütünüdür.

Stream programımızı hallettik şimdi sıra bilgisayarınızı nasıl PS4 e bağlayacağınızda. Bu işlem için PS4 remoteplay programını indirmeniz gerekiyor. Yükledikten sonra kurulumu başlatıyoruz ardından yönergeleri takip ediyoruz ve controlerı bilgisayarımızın USB girişine takıyoruz. Ekranda remoteplay’i açıp PS4 kullanıcı adımızı ve şifremizi girdiğimizde PS4ümüzün ekranına ulaşmış oluyoruz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey Obs programında oluşturarak,  window capture/pencere yakalama seçeneğini ekleyerek remoteplay programını seçmeniz.

Umarım yardımcı olmuşumdur. Herhangi bir sorunuz varsa yorum bölümünde sorabilirsiniz. İyi oyunlar

Streamlab linki : streamlabs

Ps4 remote linki : remoteplay

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Nisan Fortnite Crew Allie Sızıntısı Doğrulandı

Epic Games resmi olarak Alli karakterinin Fortnite oyununa 1 Nisan’da geleceğini doğruladı. Lynx’in kız kardeşi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN