Star Wars: The Old Republic’te hile yapanlara ceza

star wars the old republic

Star Wars: The Old Republic’te bugdan faydalanan oyunculara cezalar gelmeye başladı.

Ocak ayı itibariyle Bioware, Ravagers operation’ında instance’da dövüşmeye gerek kalmadan treasure room ( hazine odası )’a teleport olmanın yolunu bulan oyuncuları tespit etti. Bu bugdan faydalanarak chest lootlarını tekrar tekrar alabilen ve böylece kolay bir şekilde kar sağlayan oyunculara da cezalandırma yolu gözükmüş oldu. Bu oyuncular 1-7 gün arası oyun hesaplarının askıya alınmasıyla birlikte forum ayrıcalıklarından da oldular tabii bu süre boyunca. Bu işin asıl suçlusu olarak belirlenen oyuncuların hesapları tamamen askıya alındı.

Ayrıca bug sayesinde elde ettikleri high-end gear ve meslek malzeme/materyalleri de hesaplarından tamamen silindi.

Bioware konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

” Bu olayları hafife almadık ve her hesabı inceledik bunun yanında hoşgörüyle karşılanabilecek noktaları da aradık. Bizim tarafımızdan kazanılan bir durum değildi bu. Bugdan faydalanma durumu ve anlamsız bir zaman boyunca oyunda kalmasından biz kendimizi sorumlu hissettik ama hilekarlığa göz yumamayız ve yummayacağız da. İyi ki, oyuncularımızın büyük çoğunluğu bu durumdan faydalanmadı ama maalesef bizimle çok uzun zamandır beraber olan bazıları, oyunun ilk çıktığı zamandan beri olanlar da bugdan faydalananlardı. Sadık oyuncularımızdan bazılarının bu işin içinde olması kalbimizi kırdı. Yine de bu oyuncuların cezalandırılmaması haksızlık olurdu bu yüzden bizim de harekete geçmemiz gerekti. ”

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Nisan Fortnite Crew Allie Sızıntısı Doğrulandı

Epic Games resmi olarak Alli karakterinin Fortnite oyununa 1 Nisan’da geleceğini doğruladı. Lynx’in kız kardeşi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN