Valheim için Güneş Saati Geliştirdiler

Valheim Steam erken erişime geleli bir hafta oldu ama şimdiden 2021’in en iddialı oyunlarından. Yayınlandığında Steam satış listelerinde en yukarıya tırmandı ve şimdiden 1 milyon satış rakamına ulaşmış durumda.

Geliştiricilerinin Valheim için pek çok planı var. 2021 devamında oyuna pek çok şey eklenecek. Ve bu gelişmeleri bekleyen hayranlarının sayısı da az değil.

Hayran topluluğu fikir ve önerileriyle de oyunu destekliyor. Örneğin Vikinglerin kol saati olmadığından günün hangi saatine olduğunu anlamak zor. Gece olduğunda da Black Forest’ta kalmak istemeyeceğinden günbatımını gündoğumundan ayırabilmek hayatta kalmak için şart.

Bu konuya çözüm de redditten geldi. Redditor Theposhshark tahta direkten yapılan sundial yani güneş saati ile çeşitli platformlarda günün saatini işaretlemiş. Güneş saatinin suya dikilmesi saatin alacağı güneş ışınlarını kapatacak ağaçlar olmadığından akıllıca tabii yağmur yağmadığı sürece.

Yine de problemi tam olarak çözmeye yetmiyor çünkü güneş saati taşınamayacak kadar büyük ve Valheim haritasında da keşfedecek çok yer var. Tabii Valheim geliştiricisi Iron Gate kola takılan bir güneş saati craft tarifi geliştirip oyuncuların işini kolaylaştırmaya karar verirse iyi olur.

Kaynak: reddit

Kimdir Vena

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN