Visions of N’Zoth Güncellemesi – 8.3 WoW Patch

Bugün itibariyle WoW Battle for Azeroth’a Visions of N’Zoth güncellemesi gelmiş bulunuyor. Bu güncellemede neler değişti, yenilendi ve nelerle karşılıyoruz bakalım:

Queen Azshara’nın yenilmesiyle Old God N’Zoth serbest kaldı ve Azeroth’a tüm karanlık gücünü saldı. Bununla savaşabilmek için;

  • Yeni gearlar
  • İki yeni allied race ve ödülleri
    • Horde tarafı için Vulpera
    • Alliance tarafı için Mechagnome ırkları ile onların özel binek ve heritage armor transmog seti
Vulpera

Bu yeni ırkları açabilmek için tabii ki yine görev tamamlaması gerekiyor:

  • Vulperalar için Vol’dun hikayesinin bitirilmesi ve Voldunai ile exalted olmak.
  • Mechagnomelar için Mechagon hikayesinin bitirilmesi ve Rustbolt Resistance ile exalted olmak.
Mechagnome

N’Zoth’un Karanlık Güçleri

Level 120 olanlar Uldum ve Vale of Eternal Blossoms‘da yeni assault görevlerini görebilecek. Oyuncuların bu assaultlarda N’Zoth‘un minionlarını defetmek için çeşitli hedefleri tamamlamaları gerekecek; düşmanları ve rare mobları yenmek, hazine toplamak ve eventlara katılmak. Belli bir ilerleme kaydettikten sonra oyuncular düşman güçlerinin generaliyle karşı karşıya gelecek. Generali yenmenin karşılığında güçlü bir item ve Vessel of Horrific Visions adında Horrific Visionlara girişi sağlayacak anahtara sahip olacaklar.

Horrific Vision 1-5 oyunculu yeni bir instance. Bu instance’da Orgrimmar ve Stormwind’in çarpıtılmış geleceği bize gösteriliyor. Horrific Vision’da aklımız sürekli saldırı altında, git gide daha çok zorlayıp bizi deliliğin içine çekerek oradan ayrılmaya zorluyor. Horrific Vision’a her girişte N’Zoth’s corruption hakkında daha çok bilgi ve fragment alıyoruz. Bunları Silithus’ta MOTHER ve Magni’ye götürüp savunmamızı arttırıp yeni araçlar kazanıyoruz. Bu şekilde Horrific Visions’ın daha derinlerine dalıp daha büyük ödüller kazanmamızın yolu açılıyor.

N’Zoth ile savaşta Wrathion geri dönüyor ve onun yardımıyla legendary cloak ( pelerin ) yapabiliyoruz. Legendary cloak Rank 1’de level 470 ile başlıyor. Rank arttıkça gücü de artıyor ve yeni özel etkiler ekleniyor. Bu legendary ile Horrific Visions’ın daha da çok derinine gidebiliyor, daha da büyük ödüllere ulaşıp N’Zoth’un gücünün ardındaki gizemleri çözüyoruz. Bu legendary cloak aynı zamanda N’Zoth ile karşılaştığımız gelecek raidde de işimize yarayacak.

Visions of N’Zoth’da ayrıca Corruption adı verilen yeni bir stat geliyor. N’Zoth’un lanetiyle eklenmiş bu statı içeren itemlar olağanüstü bir güç veriyor, bedeli karşılığında. Daha çok corruption içeren itema, kıyafete sahip oldukça Corruption bizi de etkilemeye başlıyor. Düşük Corruption seviyelerinde hasar aldıkça periyodik olarak yavaşlıyoruz. Yüksek Corruption seviyelerinde ise Void’un şeytani güçleri her an bizi avlamaya geliyor. Corruptionla gelen artı ve eksileri dengelemenin yolu Legendary Cloak ve yeni Essencelardan geçiyor.

corruption stat

Heart of Azeroth‘un seviyesi 75 olduğunda yeni bir minor slot açılıyor. Ayrıca 80. seviyeye kadar stamina periyodik olarak artıyor. Heart of Azeroth’un seviyesi 80 ile kalmıyor, seviye arttıkça statlarda hafif bir yükselişle beraber item seviyesi de artıyor.

Yeni Essencelar Uldum ve Vale of Eternal Blossoms’daki assaultlardan, Horrific Visionlardan ve son olarak da Ny’alotha raid‘inden düşüyor.

Bu güncellemeyle Deepwind Gorge batteground’una görsel ve tasarım anlamında yenilik de geliyor. Arathi Basin’den ilham alınarak oluşturulan yeni Deepwind Gorge’da beş bayrak noktası var.

Bunların yanında Visions of N’Zoth ile yeni hikaye görevleriyle N’Zoth ve ordusuna karşı savaşırken Alliance ve Horde arasında barış anlaşması için yönlendirici konumda olacağız. Ayrıca goblin ve worgen heritage armorları gelirken Shadowlands’i ön-satıştan alan oyuncular için yeni allied ırkları ve pandalara Death Knight açabilme imkanı da geliyor. Son olarak tekrar tasarlanmış bir Auction House, Darkmoon Faire’ye gelen arcade eklemele ile yeni meslek tarifleri de oyuncuları bekleyen yenilikler.

Kimdir Vena

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN