Wizard Online – Büyünün Dünyası Çıkmak Üzere

wo1

Bir süre önce dikkatimi çemişti bu oyun. Wizard Online. Büyü ile dolu açık dünya MMO oyunu. Gandalf stilinde tek el Asa (staff) ve diğer elde kılıç ( sword ) ile dövüş sistemi, uçan süpürge veya ejderhalar sürme keyfi, diablo 3 loot sisteminin olduğu güzel bir oyun.

Eh oyunu kabaca anlattığımıza göre çıkış zamanın çok yakın olduğunuda söyleyeyim sizlere. Firma şuan oyun dağıtımı için yollar arıyor çok yakında piyasaya sürmeye hazırlar. Bunun yanısıra 2016’nın  ilk çeğreğinde ps4 ve xbox one içinde piyasaya çıkacak.

Peki bu oyun neden bukadar önemli benim gözümde. Hani internetten araştırsanız diyeceksiniz ki “grafikler kötü, sıradan bir oyun, ne bu?, ne yani?, kim bu?”.

Bu oyunu önemli yapan şey “virtual reality” sisteminin olması. Yani, siz büyüleri kendi ellerinizle ekranın başında yapıcaksınız ve karakter bu büyüleri siz elinizle ne yaptıysanız gerçekleştirecek. Playstation ve xbox oyunlarında benzer oyunlar eminim çok vardır fakat MMO olarak bunun bir ilk olduğunu düşüyorum. Eminim şimdi sizde sabırsızlıkla beklemeye başlamışsınızdır. Neyse ki çok fazla kalmadı 🙂

wo 2

 

 

 

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Nisan Fortnite Crew Allie Sızıntısı Doğrulandı

Epic Games resmi olarak Alli karakterinin Fortnite oyununa 1 Nisan’da geleceğini doğruladı. Lynx’in kız kardeşi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN