World of Warcraft Lore’unun Rahatsız Edici 10 Gerçeği

10. Defias Brotherhood’un Ardındaki Üzücü Gerçek

Brotherhood’un lideri Edwin VanCleef ilk bakışta klasik bir kötü karakter gibi duruyor. Oyuncular da Alliance’ın ondan kurtulmasına yardım etmek için elinden geleni yapıyor haliyle.

VanCleef’in Alliance nefretinin sebebini öğrenince ona hak verecek miyiz acaba? İlk Savaştan sonra Stormwind soyluları Stormwind Şehrini baştan inşa etmesi için VanCleef’i görevlendirmiş. Onyxia’nın etkisiyle bu soylular VanCleef’e ödeme yapmayı reddetmiş. Karşılığında VanCleef ve şürekası toplanıp Defias Brotherhood’u kurmuş.

İşleri daha da sarpa sardıran, VanCleef’ten kurtulmak ve Brotherhood’un Eastern Kingdoms’daki saldırılarını bitirmek için oyuncular şehir tarafından görevlendirilmesiyle başlıyor. Oyuncular VanCleef’i öldürür öldürmez VanCleef’in kızı Vanessa babasının başı kesilmiş cesedini görüyor.

9. Forsaken Blight

Scourge’un Plague’ı sayesinde Eastern Kingdom’ın büyük bir kısmı Burning Legion’ın kontrolü altına girmişti. Sylvanas Windrunner kendisi ve Forsaken’ını özgürleştirmesiyle Scourge’u bitirmek için Horde tarafına katılmıştı. Battle of the Wrathgate’de Horde ve Alliance’ın acımasız karşılaşmasında Sylvanas aynı Plague’ı patlatınca oyuncuların şaşırmasından daha doğal ne olabilirdi. Sylvanas’ın plague’ı nasıl getirdiği de merak konusu oldu tabii.

Sylvanas’ınki Scourge’un Plague’ı değildi. Sylvanas komutanlarını Undercity’de Forsaken Blight geliştirmeleri için görevlendirdi. Bunun Scourge’un Plague’ının geliştirilmiş hali olması planlandı. Oyuncular Undercity’de gezerken dikkat ederlerse bazı Alliance üyelerinden çeşitli ırkların deneyler için kafeslerde tutulduğunu görecektir.

8. Theramore’un Düşüşü

Theramore halkının başkenti bir liman şehri olan Theramore, Proudmoore ailesi tarafından yönetiliyordu. Jaine Proudmoore’un liderliğinde Theramore ordu ve donanmasıyla Alliance’ın hareket merkezi oldu. Bir noktada, Mulgorelu Taurenlerin chieftain’i Baine Bloodhoof Jaina’yı yaklaşan saldırıyla ilgili uyardı.

Warchief Garrosh Hellscream Theramore’u ele geçirmek üzereyken Jaina Proudmoore Kirin Tor’dan yardım istedi. Kirin Tor normalde tarafsız bir mageler komitesi olmasına rağmen Jaina’ya yardım etti. Buna sinirlenen Hellscream de Theramore’a mana bombası attı. Jaina portalla kendisi ve belli sayıda insanı kaçırırken Theramore halkının büyük bir kısmı öldü. Mana bombası nükleer gücünde olduğundan ölü bedenler toza döndü.

7. Ruins of Lordaeron

Üçüncü Savaş zamanında Arthas Menethil, Frostmourne aracılığıyla tümüyle Lich King’in etkisindeydi. Lordaeron’daki taht odasına girdi ve soğuk kanlılıkla babasını öldürdü. Bu olay Arthas’ın Lich King olmadaki tam çöküşünün ve Lordaeron’un Scourge’a düşüşünün işareti oldu. Oyuncular Keep’i ziyaret ettiklerinde bu korkunç olayın kalıntılarını görebilir ve duyabilirler.

Undercity’den çıkınca Lordaeron Keep’inin kalıntılarına ulaşılabiliyor. Taht odasında girince King Terenias’ın tacının düştüğü yerdeki sıçramış kan hala görülebiliyor. Ayrıca birkaç dakikada bir tekrar eden Arthas ve King Terenias’ın son diyaloğu duyulabiliyor. Ayrıca herhangi bir ability kullanılırsa görünmezlik algılanabiliyor ve Lordaeron’un halkının hayaletlerinin hala orada oldukları görülebiliyor.

6. Schnottz ve Nihai Silah

Goblin Komutanı ”The Furrier” Schnottz Uldum’da ikamet ediyor ve oyuncuları suikast girişimiyle suçluyor. Arkeolog Harrison Jones sayesinde oyuncular kurtuluyor ve Jones ile birlikte Schnottz’un gerçek maksadını keşfediyor. Görünen o ki, Schnottz Deathwing’e hizmet ediyormuş ve Uldum’da ”Nihai Silah”ı arıyormuş. Schnottz’a göre bu Nihai Silah Azeroth’taki tüm yaşamı yok edebilecek güçte.

Oyuncular Schnottz’u tam zamanında durdursa da ”Nihai Silah”ın varlığı yine de dehşet verici. Schnottz ve oyuncular artifacti hiçbir şekilde elde edememiş olsa da Nihai Silah hala Uldum’da.

5. Path of Glory

Horde’un ilk chieftain’i Blackhand, Hellfire Citadel’i Draenor’da, şuanki Outland, hala devam eden Draenei direnişini bastırmak için karargah olarak kullanıyordu. Dark Portal’dan geçmeden önce oyuncuların ziyaret edebileceği son yer olarak Citadel hala duruyor.

Citadel ve Dark Portal arasında giderken karşımıza çıkan çakılla döşeli son derece pratik yerleştirilmiş yolun adı Path of Glory. Dikkatli bakılırsa döşeli çakılların eski Horde’un Draenei kurbanlarının kemiklerinden oluştuğu fark ediliyor. Eski Horde’un çatışmada Draenei ırkının yüzde seksenini ortadan kaldırdığı gerçeği düşünülünce…

4. Thaddius ve Kel’Thuzad’ın Deneyleri

Naxxramas’ın Construct Quarter’ından Thaddius, Kel’Thuzad’ın kehanetini et ve kemikten hilkat garibeleri yaratarak kanıtlıyor. Ayrıca raidi oynayanlar Kel’Thuzad’ın dehşetini müzik ve ambiyansla da hissedebiliyor.

Lore’da, Komutan Eligor Dawnbringer, Thaddius’u masum kadın ve çocukların et ve ruhlarından yaratılmış bir hilkat garibesi olarak tarif ediyor. Asıl dehşet oyuncular Thaddius ile dövüşürken kadınların çığlık ve sözlerinin yankılarıyla başlıyor. Anlaşılıyor ki çığlıklar Thaddius’un kendisinden gelmekteymiş. Bu, raid bitirildiğindeki büyük melanetin bu ruhların yıllar süren işkenceden kurtulduğunun işareti olmasını da açıklıyor.

3. Scholomance

İkinci Savaş’tan sonra Barov Hanesi muhteşem Caer Darrow malikanesini restore etmek için kolları sıvadı. Barovlar, Lordaeron’un asil ailelerinden biri olarak konumlarını korumak için Kel’Thuzad ile Arch Lich’in Caer Darrow’u kullanması karşılığında anlaşma yaptı. Bu anlaşmayla Kel’Thuzad Caer Darrow’u Necromancy okulu olarak kullanmaya başladı.

Scholomance olarak bilinen malikane birbirinden korkunç deneylerin yapıldığı mekan haline geldi. Bu deneylerden biri Kel’Thuzad ve yardımcıları Caer Darrow’un hizmetlilerinin bedenlerine işkence ederek korkunç bir plague yaratma çalışmasıydı. Uther the Lightbringer ve oyuncuların ayrı müdahalelerine rağmen Scholomance hala necromancy okulu olarak duruyor.

2. Karazhan Mezarlarındaki Bedenler

Sargeras ve asıl Medivh sonrakinin bedeninin sahibi olmak için savaşırken, Guardian kendini Karazhan kalesine kapattı. Vanilla WoW’da oyuncular Morgan’s Plot’da ölürse bu garip yer altı bölgesini ölüyken hayalet olarak ziyaret edebiliyor. Bu sınırların ötesindeki alanda suyun altında ters asılmış insan bedenleri görülüyor.

Legion’da, Blizzard, bu garip yerle ilgili insanı iliklerine kadar titreten bir arka plan hikayesi açıkladı. Şuanki adıyla Forgotten Crypt, unutulmuş mezarlık, Medivh’in en büyük suçları işleyenleri cezalandırdığı hapishanesi olarak işliyordu. Anlaşılan o ki, Guardian, bu insanları yakalayıp bu alana getirip ters asarak boğulmalarıyla infaz ediyordu. Bu su altı mezarlığının adı Pool of Upside-Down Sinners, ters asılı günahkarlar havuzu.

1. Challe ve Onun Küçük Tykeları

Zangarmarsh ve Nagrand’ın hasım bölgeleri arasındaki bir yerde Challe’nin Küçük Tykelar için Evi var. Challe the Troll’ün idaresindeki bu Ev, Alliance ve Horde çocukları için güvenli bir sığınak olarak hizmet ediyor. İki bebek ve etrafta koşup oynayan üç çocuğun varlığıyla Ev gayet güzel bir ortam gibi görünüyor. Ancak arka plandaki bazı detaylar durumu bozuyor.

Örneğin köpek olmayan bu Ev’de köpek kulübesi var. Bu kulübede ise çürüyen etler. Kulübenin arkasında üç kafes bulunuyor, bu kafeslerden birinde küçük bir humanoid’e ait kemikler var. Ayrıca oyuncular alternatif Draenor’un Nagrand’ında Challe ile dövüşebiliyor. Bir de üstüne Challe the Troll şekil değiştirerek gençliğini korumak için insanları öldürüyor.

.

Kimdir Vena

Check Also

ARK: Survival Evolved Son DLCsi Genesis Part 2 Çıkış Tarihi Ertelendi

ARK: Survival Evolved son DLCsi Genesis Part 2 çıkış tarihinin ertelendiği duyuruldu. Studio Wildcard ARK: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN