Yandex Toloka ile para kazanmanın yolları ve ipuçları

Merhaba oyuncular

Bu gün konumuzun dışında birşey paylaşmak istiyorum. Konumuz internet üzerinden para kazanma. Sistem çok yeni sayılır. Aslında paylaşmamın nedeni sistem ilk çıktığında çok iyi kazandırırken zamanla bu kazancın düşmüş olması o yüzden nekadar hızlı hareket ederseniz okadar iyi.

Sistemimizin adı Yandex Toloka. Çok basit bir düşünce mantığıyla çalışıyor. Arama kriterlerinde istenmeyen resimleri ortadan kaldırma ve hit toplamak için farklı konu başlığı girip içeriğinin farklı olmasını engelleme kısaca işi internette bilgi paylaşmak değilde haylazlık yapmak olan kullanıcıları saptama diyebiliriz.

Sistemi üye olmak çok basit. Sizden herhangi bir kredi kartı ya da ücret talep etmiyor. Sadece kullanızı adı ve şifre oluşturarak sisteme giriyorsunuz. Para kazanacağınız için bilgilerinizi doğru girmekte fayda var.

Sistem size eleme usulü ile siteler ya da resimler çıkarıyor. Bölüm üzerinde arama sözcüğü var ve siz çıkan resimlerin ya da sitenin bu sözcüğe uygun olup olmadığına bakıyorsunuz.

Kayıt olurken eğer +18 işaretlerseniz pornografik içerik bulunduran bir çok resim ve site ile karşılaşırsınız

Sistem ilk çıktığında yapılan görevler gerçekten çok iyi kazandırırken şimdi 0.01$ kazanıyorsunuz. Fakat bu rakam sizi korkutmasın hatta demeyin ki bukadar az miktarla nasıl kazanacağız.

Küçük bir hesap yapalım

Bir görevi bitirmeniz 30-50Sn arası tutuyor düz hesap 1Dkk deseniz saatte 60 görev yapabilirsiniz. 60 x 0,01$ = 0,6$ saatlik kazancınız.

Bu işi düzgün bir şekilde yapıp günde 4-5 saat ayırsanız günlük 2.4$ en az kazancınız olur. Bana sorarsanız Click to pay sitelerinden kat kat fazla kazandırdığı gibi çok büyük ve güvenilir bir site olmasıda artı bir özellik taşıyor.

yandex 2Fakat iş bukadarla bitmiyor. Siz çıkan görevlerde doğru seçimler yapıp, doğru kararlar verip okuduğunuzu iyi anlarsanız değerlendirme seviyeniz artıyor. Bu seviye yükseldikçe daha büyük rakamlarda görevler geliyor. Bana gelen bir görev örneği. 0,30$ lık bu görevden arasıra çıkıyor. Bunun dışında daha sık olmak üzere daha düşük meblağlar ilede karşılaşıyorum.

 

 

Mesela bilmediğiniz bir kelime ya da bilgi sahibi olmadığınız bir konu geldi. Size tavsiyem bu konuyu birkaç dakikanızı vererek araştırmanız. Araştırma için kullanacağınız arama motoru ( Search engine ) hiç önemli değil. İster google, ister yahoo, ister yandex. Konuya ilişkin bilgi sahibi olduğunuzda zaten görevi hızlıca yaparak ücretini alırsınız.

Bir ipucu daha vermek istiyorum, Görevlerin yanında  “açıklama” butonu var. Mutlaka görevin açıklamasını okuyun, vakit ayırın, anlamadınız mı? bir daha, bir daha okuyun gerekirse baktığınız her resimde, her bölümde okuyun kaçırdığınız en ufak bir yardım bile değerlendirme notunuzu etkiler baktınız ki o görevi yapamayacaksınız direk “Atla” butonuna basın. Bu button sayfanın en altında yer alıyor.

Bir görevi atladığınız da hiç bir kaybınız olmaz. Fakat bilmediğiniz bir konuya sallama yanıt verirseniz derecenizi düşürür.

Umarım yardımcı olmuşumdur. Eğer sormak istediğiniz sorularınız varsa lütfen çekinmeden sorunuz.

Herkese iyi oyunlar

Kimdir mkedi

Oyun dünyasının MMORPG severi. Bu diyarın büyük üstadı ve yazarı. Sormak istediğiniz her soruyu sıkılmadan bıkmadan yanıtlayan kişi.

Check Also

Nisan Fortnite Crew Allie Sızıntısı Doğrulandı

Epic Games resmi olarak Alli karakterinin Fortnite oyununa 1 Nisan’da geleceğini doğruladı. Lynx’in kız kardeşi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ YAYINDA!
TAKİPTE KALIN