Yeniler

Elden Ring: Shadow of the Erdtree Beklentileri karşıladı mı?

Elden Ring: Shadow of the Erdtree, eleştirmenler tarafından beğenilmesine rağmen, bir şekilde eski Elden Ring zorluk tartışmasını yeniden alevlendirdi ancak Steam incelemelerinin geçen hafta “Karışık” seviyesine düşmesiyle birlikte, daha fazla kişi oyunun zorluk seviyesini eleştirdi.

Yazının yazıldığı sırada inceleme puanı hala “Karışık”, ancak zar zor, çünkü incelemelerin %69’u olumlu. Bu Erdtree sıkıntısının temel nedenlerinden biri, Scadutree Fragments sistemi üzerindeki yanlış anlamalar ve adil eleştirilerin bir karışımı bu, belirli macguffinleri bulduktan sonra genel savunma ve saldırınızı artıran, ilk oyundaki Sacred Tears ve Golden Seeds’e benzer şekilde, DLC’ye özgü bir güç ölçekleme kaynağı.

Kısacası, yaptığınız build ne olursa olsun, Erdtree’nin hasarı ilk birkaç saat içinde ciddi şekilde cezalandırıcıdır ve eğer inatçı bir soulslike oyuncusuysanız ve keşif yapmak yerine boss savaşlarına sürekli koşuyorsanız, kötü bir deneyim yaşayacaksınız. Gelişmeniz için ‘Scadutree Fragments toplayın’ yeni ‘vigor seviyenizi artırın’.

Görünüşe göre FromSoftware biraz frene basıyor. DLC’nin ilk yamasında açıklandığı gibi, “Shadow Realm Blessings’in saldırı ve hasar engelleme eğrisinin ölçeklendirmesi yeniden düzenlendi.”

Scadutree Fragments, ilk 10 seviyede size daha büyük bir destek verecek, sonraki seviyelerde ise aldığınız güçlendirmeler daha kademeli olacak. Ancak, “Blessing iyileştirmelerinin son seviyesinin sağladığı saldırı ve hasar engelleme biraz artırıldı.”

Bu, oyuncuların makul bir miktarda keşif yapmaları durumunda ödüllendirileceği anlamına geliyor ancak Shadow Blessing seviyenizi bunun ötesine taşımak daha az zorunlu olacak (ama yine de tavsiye edilir). Eğer bir scavenger farmına çıkarsanız, her şeyi toplamak için cömertçe ödüllendirileceksiniz.

Bu bana adil bir uzlaşma gibi geliyor. Sisteme ve DLC’nin bosslarının dengesine ilişkin karışık hislerim var ancak unutmadan söyleyeyim, her fog-gate bossuna ashes veya summon kullanmadan yaptım ve sadece son patron için yapımı önemli ölçüde değiştirmek zorunda kaldım, çünkü bana büyük zorluk yaşattılar. Ayrıca, son boss için Scadutree Fragments toplamak zorunda kaldım.

FromSoftware ayrıca, bazı grafik sorunlarının, “önceki oyun sürümlerinden kaydedilen verileri yüklediyseniz, ışın izleme ayarlarının otomatik olarak etkinleştirilmesine neden olan bir hatadan” kaynaklandığını açıkladı. Oyunumda ışın izleme açık değildi, ama her zaman bu tür hatalarla karşılaşma olasılığı makineden makineye değişir yine de, daha güçlü makinelerinin takılma yaşadığını biliyorum.

Geliştirici ayrıca “diğer denge ayarlamaları ve hata düzeltmeleri de planlanan bir sonraki yama için düşünülüyor,” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *